رصد بازار خودرو؛

حذف آپشن خودروها توسط خودروسازان!

کدخبر: 453108
پس از بی‌ام‌و، حالا برخی دیگر از خودروسازان نیز خبر از حذف برخی امکانات در محصولات خود می‌دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سایپانیوز، هر خودرو به‌طور متوسط به هزار تراشه نیاز دارد، اما برخی از این تراشه‌ها مربوط به ‌یی‌سی‌یو است که حذف آن ممکن نیست.

این در حالی است که برخی از قطعات یا امکانات یا آپشن‌ها آن‌قدرها هم برای ایمنی ضروری نیستند و برای همین خودروسازان اولویت‌بندی می‌کنند که کدام بخش از خودرو می‌تواند بدون تراشه باشد.

جنرال موتورز هم در سامانه سوپرکروز خود برخی از امکانات را به خاطر نبود تراشه به‌طور موقت حذف کرده تا مشکل تراشه حل شود. این موضوع شامل حال شاسی‌بلند اسکلید سدان‌های CT۴ و CT۵ تا سال ۲۰۲۲ می‌شود.

در اوایل سال ۲۰۲۱ هم برخی از خودروهای جنرال موتورز بدون آپشن مدیریت فعال سوخت به بازار عرضه شد. به گزارش کانزومر ریپورتس، میتسوبیشی هم سامانه هشدار نقطه کور را در برخی از خودروهای خود حذف کرده است. حتی خودروساز فرانسوی پژو هم مجبور شده است تعدادی از خودروها را با کیلومترشمارهای قدیمی آنالوگ به بازار عرضه کند. با اینکه از شدت کرونا در سرتاسر دنیا کم شده، خودروسازان هنوز به وضع عادی برنگشته‌اند و یکی از دلایل آن، کمبود تراشه است. برخی از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند مشکل کمبود تراشه تا تابستان ۲۰۲۲ ادامه یابد، با این حال هستند تحلیلگرانی نیز که سال ۲۰۲۳ را زمان پایان این بحران می‌دانند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما