افت ۵۰ میلیارد دلاری ثروت ایلان ماسک در 2 روز

کدخبر: 453615
نظرسنجی ایلان ماسک در توئیتر برای فروش ۱۰ درصد از سهام شرکت، ارزش سهام آن را پایین آورد و باعث کاهش ۵۰ میلیارد دلاری ثروت او شد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، ایلان ماسک 50 میلیارد دلار از ثروت خود را در این هفته به‌دنبال سقوط سهام شرکت تسلا برای دومین روز پیاپی، از دست زده‌است.

این بزرگ‌ترین سقوط دو روزه در تاریخ شاخص میلیاردرهای بلومبرگ و  بزرگ‌ترین سقوط پس‌از کاهش 36 میلیارد دلاری ثروت جف بزوس پس‌از جدایی او از مکنزی اسکات در 2019 بوده‌است.

کاهش سهام تسلا از زمانی شروع شد که ایلان ماسک به‌دنبال فروش سهام برادرش، در توئیتر یک نظرسنجی اعلام کرد مبنی براینکه آیا 10 درصد از سهام شرکت را بفروشد یا نه.

این اتفاق برتری ماسک بر بزوس به‌عنوان ثروت‌مندترین مرد دنیا را تا 83 میلیارد دلار پایین آورد. ماسک در ژانویه سال جاری میلادی برای اولین‌بار از مؤسس آمازون پیشی گرفت و فاصله ثروت آن‌ها به 143 میلیارد دلار رسید. این رقم بالاتر از ثروت خالص بیل گیتس، چهارمین فرد ثروتمند دنیاست.

ثروت ماسک علی‌رغم این اتفاق هنوز 70 درصد نسبت‌به سال گذشته بالاتر است که دلیل آن را می‌توان رشد شرکت تسلا و ارزش بالای اسپیس ایکس دانست. سرمایه بازار تسلا همچنان بالای 1 تریلیون دلار است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما