گزارش نیمروزی اقتصادنیوز از بازار طلا، سکه و ارز؛

شوک دلار به قیمت سکه /درهم گران شد

کدخبر: 455112
اقتصادنیوز: در بازار ارز و طلای امروز قیمت دلار و قیمت سکه بر مدار صعود قرار گرفتند و قیمت طلا نزولی شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار آمریکا در آخرین ساعات معاملات  روز گذشته بر روی 28 هزار و 180 تومان قرار گرفت. در  بازار ارز امروز چهارشنبه 26 آبان 1400  ورق برگشت و قیمت دلار  با 28 هزار و 280 تومان خرید و فروش شد.

قیمت درهم گران شد

قیمت درهم در روزهای گذشته وارد فاز نزولی شده بود و  در پایان معاملات دیروز  با 7 هزار و 720 تومان مبادله شد. قیمت درهم در بازار ارز امروز 20 تومان گران شد و با 7 هزار و 740 تومان معامله شد.

 با ضرب کردن قیمت درهم در عدد 3.673 عدد 28 هزار و  429 تومان به دست می‌آمد که از قیمت دلار در معاملات امروز  قدری  بالاتر بود.

شوک قیمت دلار به قیمت سکه

قیمت اونس طلا روز گذشته تا 1874 دلار پیش رفت اما شب گذشته پایین رفت . قیمت اونس طلا امروز بر روی  1853 دلار قرار گرفت. قیمت طلا در بازار داخلی مانند قیمت اونس طلا عقب نشینی کرد.

هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز کاهش ۰.۳۱ درصدی را تجربه کرد و به1 میلیون و 250 هزار و 400 تومان رسید که در واقع نسبت به روز گذشته 3 هزار و 900 تومان پایین رفته بود.

قیمت سکه اما بر خلاف قیمت طلا پیش رفت و با شوک افزایشی قیمت دلار  مانند روز قبل پیشروی کرد.  سکه روز گذشته ۷۵ هزار تومان افزایش یافت و با 12 میلیون و 570 هزار تومان معامله شد.این فلز زرد رنگ امروز 5 هزار تومان دیگر بالا رفت و با 12 میلیون و 575 هزار تومان  خرید و فروش شد. 

رافائل گروسی دوشنبه به تهران می‌آید

از جمله اخباری که در کانال های تلگرامی قیمت دلار برجسته شده است می توان به سفر  رافائل گروسی به تهران اشاره کرد. بنابر اطلاعات دریافتی "آخرین خبر" رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه اول آذر ماه-در فاصله کمتر ازیک هفته‌ تا زمان آغاز مذاکرات وین- وارد تهران می‌شود و روز سه شنبه با رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر خارجه کشورمان دیدار خواهد کرد

گروسی پیش از این تمایلش برای دیدار با رئیس جمهور کشورمان را اعلام کرده بود اما تا لحظه تنظیم این خبر چنین دیداری تنظیم نشده است.  دراین میان وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی مدعی شد که ایران تولید تجهیزات مربوط به سانتریفیوژهای پیشرفته را در سایت هسته‌ای کرج آغاز کرده است .

پنتاگون : واشنگتن برای بازگشت به برجام آماده است

«دانا استرول» معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که واشنگتن آماده بازگشت به توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام است. تهدید هسته‌ای ایران نه تنها محدود به ما بلکه شرکایمان را هم شامل می‌شود. با متحدان خود در منطقه پیرامون مقابله با تهدیدات ایران رایزنی خواهیم کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما