گزارش اقتصادنیوز از معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی؛

شوک بزرگ سویه جدید کرونا به بازار رمزارزها

کدخبر: 457746
اقتصادنیوز: پس از آنکه بیت کوین تحت تاثیر خبر کشف سویه جدید ویروس کرونا در عرض ۲۴ ساعت سقوطی 6 هزار دلاری را تجربه کرد، به نظر می رسد که بازار همچنان در شوک ریزش روزهای اخیر است و نتوانسته است به مسیر صعودی بازگردد.

به گزارش اقتصادنیوز ، شیوع سویه جدید ویروس کرونا موسوم به اومیکرون موجب شد که دارندگان بیت کوین احساس خطر کنند و بیت کوین های خود را که جزو دارایی های پرریسک به شمار می رود را به خاطر ترس از دست دادن دارایی های خود بفروشند؛ به این ترتیب روز جمعه بیت کوین تنها طی 24 ساعت، بیش از 6000 دلار از ارزش خود را از دست داد و به 53500 دلار رسید؛ این شدیدترین سقوط قیمت ثبت شده از ماه سپتامبر (شهریور و مهر) تاکنون بوده است. از آن زمان تاکنون تلاش بیت کوین برای بازیابی ارزش ازدست رفته ناکام بوده و با وجود اینکه چند بار کانال 55 هزار دلار را لمس کرد؛ اما مجدا به کانال 54 هزار دلاری بازگشت و مسیر صعودی آن متوقف شد.

در حال حاضر بیت کوین حدود ۵۴ هزار دلار معامله می‌شود و قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته نوسان قابل‌توجهی نداشته است. بیت کوین در مقیاس هفتگی افتی 8 درصدی را به ثبت رسانده است و ارزش بازار آن نیز کاهش یافته و نزدیک به1 تریلیون دلار رسیده است.

بیت کوین

توقف اتریوم در کانال 4100 دلار

اتریوم همانند بیت کوین روند نزولی داشته است. اتریوم پیش از اینکه اصلاحات شارپی بازار آن را به زیر 4000 دلار بکشاند، بالای محدوده 4500 دلار معامله می شد. اتریوم امروز به کانال 3 هزار دلاری هم سقوط کرد و در تراز 3900 دلار ایستاد و پس از تلاشی ناموفق برای به چالش کشیدن تراز 4200 دلار، در محدوده 4100  دلار متوقف شد.

اتریوم در این لحظه (15:50 )  در محدوده قیمتی 4100 دلار معامله می شود و ریزش 5درصدی را در مقیاس هفتگی ثبت کرده است.

سرخپوشی یکپارچه بازار/ رمزارزهای بازنده هفته

اکثر آلت کوین ها طی چند روز گذشته به شدت آسیب دیده اند و به رنگ قرمز دیده می شوند. سولانا، پولکادات ، لایت کوین و پالیگان بیشترین افت قیمت را در 24 ساعت اخیر داشته اند و افتی 3 تا 4درصدی را به ثبت رسانده اند.

بایننس کوین ، کاردانو، ریپل، دوج کوین،  آوالانچ، شیبا اینو و CRO نیز همگی به رنگ قرمز هستند.

اما در مقیاس هفتگی ، کاردانو با 19 درصد، پولکادات با 18 درصد ، و شیا اینو با 18 درصد بازندگان اصلی هستند که بشترین افت قیمت را ثبت کرده اند.

ارزش 2.5 تریلیون دلاری بازار ارزهای دیجیتال

بر اساس داده های کوین گکو، ارزش بازار ارزهای دیجیتال کمی بیش از 2.5 تریلیون دلار است. این به معنای کاهش 500 میلیارد دلاری در عرض چند هفته است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی