معاون سازمان بورس اعلام کرد؛

احیای درخواست راه‌اندازی بورس بین‌الملل در کیش

کدخبر: 458057
علیرضا ناصرپور، معاون سازمان بورس از احیای درخواست راه‌اندازی بورس بین‌الملل در کیش و فعالیت ٣٠٠ صندوق سرمایه‌گذاری به ارزش ۵۵٠ هزار میلیارد تومان خبر داد.

​به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، علیرضا ناصرپور در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و بخش خصوصی با بیان اینکه امروز شاهد تنوع نهادهای مالی و حضور شرکت‌های متعدد در این حوزه هستیم، اظهار داشت: هر چند بسیاری از این بازارها از جمله سبدگردان‌ها، شرکت‌های رتبه‌بندی، پردازش اطلاعات مالی و... عمیق شده‌اند اما شرکت‌هایی هم هنوز به عمق‌بخشی نیاز دارند. 

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها از یک سال گذشته مورد توجه قرار گرفته‌ است، گفت: در حال حاضر ٣٠٠ صندوق سرمایه‌گذاری فعال با سرمایه‌گذاری ۵۵٠ هزار میلیارد تومانی و ۵۴ شرکت سبدگردان با سرمایه‌گذاری ٣۶ هزار میلیارد تومانی فعال هستند که این به غیر از میزان سپرده‌گذاری و خرید واحدهای سرمایه‌گذاری در این بخش است.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس افزود: سیاست سازمان بورس، سیاست توسعه نهادها و ابزارهای مالی است و ضمن ثبات‌بخشی به بازار، بحث توسعه کیفی را در کنار توسعه کمی بازار دنبال می‌کنیم.

وی تاکید کرد: با پیگیری‌های انجام شده در یک ماه گذشته توانستیم اولین شرکت سهامی عام پروژه را پذیره‌نویسی کنیم و این جریان را ادامه می‌دهیم. 

ناصرپور با بیان اینکه درخواست ایجاد بازار بین‌المللی بورس از گذشته مطرح بوده، گفت: این موضوع مجدداً را مورد پیگیری قرار دادیم و بررسی آن در جریان است. بعد از بررسی‌ها و ملاحظاتی که وجود دارد اقدام رو به جلو و مثبتی در این زمینه خواهیم داشت.

 

این خبر تکمیل می‌شود ...

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما