اتفاق مهم در بازار خودروهای الکتریکی؛

راز سرمایه‌گذاری بیل گیتس در یک استارتاپ

کدخبر: 461017
چرا بیل گیتس روی این استارت آپ کوچک سرمایه گذاری کرد که به تبدیل لیتیوم به باتری کمک می کند؟

براساس گزارش اقتصادنیوز، بیل گیتس به تازگی در یک شرکت ساخت باتری های لیتیوم سرمایه گذاری کرد.

Breakthrough Energy Ventures  صندوق سرمایه گذاری بیل گیتس 10 میلیون دلار در یک استارت آپ هفت نفره بدون درآمد و بدون مشتری، Mangrove Lithium  سرمایه گذاری کرده است.

این یک سرمایه گذاری مهم است، اما می تواند پیامدهای مهمی برای بازار خودروهای الکتریکی در حال رشد داشته باشد، زیرا هدف بنیانگذاران آن بهبود بخش بسیار خاصی از زنجیره تامین لیتیوم است: تبدیل لیتیوم خام به مواد برای باتری ها.

لیتیوم در باتری های وسایل نقلیه الکتریکی استفاده می شود، زیرا سبک ترین فلز است و دارای بالاترین نسبت شارژ به وزن است، که در هنگام ساخت باتری برای حمل و نقل اهمیت دارد.

بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، طی دهه گذشته، تعداد خودروهای الکتریکی به سرعت افزایش یافته است و از 10 میلیون خودروی برقی در جاده‌ها در سراسر جهان فراتر رفته است. همانطور که تقاضا برای وسایل نقلیه الکتریکی همچنان در حال رشد است، تقاضا برای لیتیوم نیز افزایش می یابد.

سلین بوشل، تحلیلگر تحقیقاتی اصلی در زمینه مواد شیمیایی، مواد معدنی و معدن در شرکت تحقیقات بازار IHS Markit، توضیح می‌دهد: «فناوری رقابتی برای تولید ترکیبات لیتیوم با درجه باتری تقاضای بالایی دارد. برای پاسخگویی به تقاضای فوق العاده خودروهای باطری باید ظرفیت های تولید جدیدی ایجاد شود.»

تیتر یک
  • در نظرسنجی کیتکونیوز مطرح شد

    اقتصادنیوز: تحلیلگران کیتکونیوز به آینده طلا در هفته جاری خوش‌بین هستند و پیش‌بینی می‌کنند این فلز گرانبها شاهد افزایش…

از دست ندهید
فلای تودی