لایحه بودجه ۱۴۰۱/

جزئیات درآمد 381 هزار میلیارد تومانی نفت در سال جدید

کدخبر: 461179
براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، میزان فروش نفت در سال آینده ۳۸۱ هزار و ۸۴۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، میزان فروش نفت در سال آینده ۳۸۱ هزار و ۸۴۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

جزئیات منابع بودجه دولت در سال آینده نشان می‌دهد که  واگذاری‌ دارایی‌های سرمایه‌ای را حدود ۴۰۸ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده است که نسبت به ۳۹۵ هزار میلیارد تومان بودجه سال جاری حدود ۱۳ هزار میلیاردی افزایش دارد.

پشت پرده 3 اقدام مدیران بورس علیه سهامداران/ رئیس قوه قضاییه افشا کرد

فوری/ پاداش پایان خدمت کارکنان در سال جدید اعلام شد

 فوری/ حذف یارانه این دهک در بودجه سال جدید

فوری/ افزایش ۲۹ درصدی حداقل حقوق در بودجه

این در حالی است که در بخش واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۳۸۱ هزار میلیارد تومان مربوط به منابع حاصل از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی است و از مابقی حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان به منابع حاصل از فروش و واگذاری اموال منقول و غیرمنقول و ۵۰۰۰ میلیارد تومان به واگذاری طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای اختصاص دارد.

درآمدهای حاصل از نفت و فرآورده‌های آن که ۳۸۱ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه پیش بینی شده که بر مبنای متوسط فروش ۱.۲ میلیون بشکه در روز با هر بشکه به طور متوسط ۶۰ دلار و نرخ تسعیر ارز ۲۳ هزار تومانی بسته شده است.

دولت در لایحه بودجه سال گذشته درآمد نفت و فرآورده‌های آن را حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده بود که با دلار حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، هر بشکه متوسط ۴۰ دلار و فروش روزانه ۲.۳ میلیون بشکه مصوب شد و در مجموع واگذاری دارایی سرمایه‌ای به ۳۹۵ هزار میلیارد تومان رسید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما