رصد بازار خودرو؛

قیمت تارا در کارخانه و بازار چند؟

کدخبر: 461470
تارا دنده‌ای در کارخانه ۲۹۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. این قیمتی است که ایران خودرو بعد از ماجرای افزایش ۱۸ درصدی محصولاتش برای تارا دنده‌ای درنظر گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرارو ایران خودرو نرخ جدید تارا دنده‌ای را ۲۹۰ میلیون تومان اعلام کرده که با مقایسه دیگر محصولات داخلی متوجه می‌شویم فقط دنا پلاس توربو و دنا پلاس اتوماتیک از تارا دنده‌ای قیمت بیشتری دارند. حالا اگر سری به بازار آزاد بزنیم قیمت‌ها هیچ شباهتی به عدد و رقم‌های ذکر نشده ندارند. خرید تارا دنده‌ای در بازار آزاد حداقل از ۴۲۰ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۴۷۰ میلیون تومان ادامه دارد، اما قیمت درج شده در برخی از آگهی‌های موجود در سایت‌های خرید و فروش آنلاین از مرز ۵۰۰ میلیون تومان هم عبور کرده است.

تارا نسخه فیس لیفت شده پژو ۳۰۱ است و این تغییرات در بخش جلو و عقب خودرو اعمال شده. ایران خودرو و PSA قصد داشتند تولید مشترک پژو ۳۰۱، پژو ۲۰۸، پژو ۵۰۸ و پژو ۲۰۰۸ به سرانجام برسانند، اما تحریم‌های عصر دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ اجازه این کار را نداد. پژو که زیرمجموعه PSA محسوب می‌شد از ایران رفت و نهایتا ایران خودرو اولین نسخه از تارا را طی جلسه هیئت دولت در ۳۰ بهمن ۹۸ رونمایی کرد. تیرماه ۹۹ نیز اولین نمونه‌های تارا به فروش رسید.

تارا با حجم موتور ۱۶۰۰ سی سی، حداکثر توان موتور ۱۱۳ اسب بخار و حداکثر گشتارو خروجی ۱۴۴ نیوتن‌متر بعد از دنا، قوی‌ترین موتور را بین محصولات داخلی دارد. همچنین ایران خودرو مصرف سوخت ترکیبی تارا را ۶.۷ لیتر اعلام کرده است و راننده این خودرو می‌تواند حداکثر با سرعت ۱۹۰ کیلومتر برساعت حرکت کند. ببیینم جدیدترین محصول ایران خودرو در بازار آزاد و درب کارخانه با چه قیمت‌هایی فروخته می‌شود.

قیمت تارا در کارخانه

تارا دنده‌ای در کارخانه ۲۹۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. این قیمتی است که ایران خودرو بعد از ماجرای افزایش ۱۸ درصدی محصولاتش برای تارا دنده‌ای درنظر گرفته است و اگر نگاهی به قیمت دیگر محصولات داخلی بازار کنیم، متوجه می‌شویم تارا دنده‌ای فقط از دنا پلاس توربو و دنا پلاس اتوماتیک قیمت کمتری دارد. محصولاتی که به ترتیب ۲۹۷ و ۳۴۸ میلیون تومان فروخته می‌شوند. همچنین تارا اتوماتیک دیگر محصول ایران خودرو در کارخانه ۴۱۵ میلیون تومان قیمت دارد و به عنوان گران‌ترین محصول تولیدی ایران خودرو توسط این خودروساز فروخته می‌شود. به طوری که این خودرو درمقایسه با دنا پلاس اتوماتیک ۷۶ میلیون تومان قیمت بیشتری دارد. با این حال هنوز فروش تارا اتوماتیک استارت نخورده است.

قیمت تارا در بازار

قیمت تارا دنده‌ای در بازار آزاد از ۴۲۰ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۴۷۰ میلیون تومان ادامه دارد. فروشنده‌ای در چهارمحال و بختیاری تارا دنده‌ای نقره‌ای رنگ خود را ۴۳۵ میلیون تومان می‌فروشد. این خودرو که امسال تولید شده بیمه شخص ثالث هم دارد. فروشنده دیگری در بابل تارا دنده‌ای مدل ۱۴۰۰ سفید رنگی را ۴۵۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته است. شخص دیگری در بیرجند برای تارا دنده‌ای ۴۷۰ میلیون تومان قیمت تعیین کرده است. او در بخش توضیحات این آگهی، دلیل بالا بودن قیمت پیشنهادی خود را نسبت به نمونه‌های دیگر رنگ مشکی آبنوسی خودرو اعلام کرده است. در تهران هم وضعیت تقریبا مشابه است. فروشنده‌ای در شرق پایتخت با ۴۶۰ میلیون تومان حاضر به فروش تارا دنده‌ای سفید رنگ است. در مرکز شهر نیز می‌شود با قیمت ۴۳۵ میلیون تومان سراغ تارا دنده‌ای مشکی رنگ رفت.

قیمت تارا دنده‌ای مدل ۱۴۰۰ در برخی از آگهی‌ها از مرز ۵۰۰ میلیون تومان عبور کرده است. با کمی جست و جو بیشتر به آگهی برخورد می‌کنیم که فروشنده رقم ۵۷۰ میلیون تومان را برای فروش تارا دنده‌ای مدنظر قرار داده است. در بخش توضیحات هم اضافه کرده که تمایل به معاوضه با هایما S۵ و هایما S۷ دارد. یا مثلا در آگهی دیگری به رقم باورنکردنی ۶۵۰ میلیون تومان می‌رسیم. مالک این خودرو تاکید زیادی بابت داشتن کارت طلایی کرده و قیمت ۶۵۰ میلیون تومانی تارا دنده‌ای را مقطوع دانسته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما