یارانه جدید برای محصول های کشاورزی

کدخبر: 464908
یک یارانه جدید برای محصولات کشاورزی نهایی شد.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام علی رضا پیمان پاک - رئیس سازمان توسعه تجارت - این یارانه با هدف توسعه زیرساخت و لجستیک صادراتی کشور به طور خاص در حوزه محصولاتی کشاورزی پرداخت می‌شود.

 بر اساس بند (م) تبصره (۱) قانون بودجه و همچنین ماده (۴)بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۴۰۰، اعتباراتی جهت پرداخت یارانه حمل هوایی محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه و حوزه اتحادیه اوراسیا در نظر گرفته شده است که بر این اساس سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، شیوه نامه اجرایی مربوطه را تدوین سپس توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

کاهش هزینه های حضور صادرکنندگان محصولات کشاورزی در بازار کشورهای همسایه و کشورهای حوزه اتحادیه اوراسیا و افزایش قدرت رقابت پذیری صادرات محصولات کشاورزی با هدف کاهش مدت زمان حمل این دسته از کالاهای صادراتی به دلیل فساد پذیر بودن از جمله اهداف شیوه نامه اجرایی است.

معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: در صورت اختصاص بودجه های لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه و در قالب کارگروه مشترک با وزارت جهاد کشاورزی نسبت به حمایت و تشویق صادرکنندگان از طریق کاهش هزینه های حمل و نقل هوایی کالاهای فسادپذیر و با محاسبه هزینه سوخت هواپیماهای باری به میزان هزینه سوخت هواپیماهای مسافری اقدام خواهد شد. وزارت صمت مصمم به توسعه و تجهیز زیرساخت های تجاری به عنوان یکی از اولویت‌های حوزه تجارت خارجی کشور است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما