نرخ کرایه حمل و نقل نهاده 3 برابر نرخ مصوب!

کدخبر: 465501
نرخ کرایه‌های حمل ونقل نهاده ۲ تا ۳ برابر بیشتر از نرخ مصوب است.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از ایسنا، پرویز فروغی،دبیرکانون مرغداران گوشتی کشور آخرین وضعیت تامین نهاده‌ها را تشریح کرد و گفت:تا پایان دی ماه قرار است نهاده‌ها به روال قبل تامین شود و در اختیارتولیدکنندگان قرار گیرد و پایان دی ماه نیز قطعا برای آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل گفت: کرایه مصوب حمل و نقل نهاده برای هر تن ۳۸۰ تومان است ولی برای مرغداران این عدد به ۸۰۰ تومان می‌رسد. یعنی حدود ۲ تا ۳ برابر بیشتر از نرخ مصوب دریافت می‌کنند.

دبیرکانون مرغداران گوشتی کشور افزود: این قیمت های پشت بارنامه بارمالی بسیاری برای مرغداران به همراه دارد و اگر مرغداران با قیمت اعلام شده توسط رانندگان موافقت نکنند قطعا بار برای آنها ارسال نمی شود و تولیدکنندگان ناچار به پرداخت مبالغ پیشنهادی هستند.

وی تصریح کرد: اگر قرار است مرغ با نرخ مصوب توزیع شود بایستی این نرخ مصوب در همه پارامترهای تولید از جمله کرایه های حمل و نقل و نهاده ها رعایت شود. اگر قرار باشد کرایه ها افزایش یابد و نهاده ها را از بازار آزاد تهیه کنیم و از آن طرف مرغ با نرخ مصوب از تولیدکننده دریافت شود تکلیف مرغدار با ضرر و زیان چه خواهد بود؟

وی در پایان گفت: صنعت طیور رها شده  و فشار زیادی بر روی مرغداران است. در این شرایط روز به روز تعدادی از تولیدکنندگان چرخه تولید خارج خواهند شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما