رصد بازار خودرو؛

خودرو سازی تسلا فراخوان صادر کرد

کدخبر: ۴۶۶۰۳۸
شرکت تسلا بیش ‌از ۴۷۵ هزار خودروی برقی خود را به خاطر مشکل دوربین دید عقب و همچنین زبانه درب صندوق جلو فرا می‌خواند.به گزارش رویترز، سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا درحال بررسی یک مشکل دیگر در دوربین خودروهای ساخت این خودروسازی و همچنین مشکل سیستم کمک‌راننده آنهاست. خودروهای موردنظر بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۱ مشمول این فراخوانی می‌شوند.
خودرو سازی تسلا فراخوان صادر کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، این سازمان اعلام کرد در سدان‌های مدل ۳ کابل دوربین دید عقب احتمالا به‌خاطر باز و بسته کردن درب صندوق عقب آسیب‌دیده و مانع نمایش تصاویر عقب خودرو می‌شود. تسلا دو هزار و ۳۰۱ درخواست گارانتی و ۶۰۱ گزارش مرتبط با این مشکل را در آمریکا شناسایی کرده است.

تسلا اعلام کرد در خودروهای مدلS مشکل زبانه درب صندوق جلو باعث باز شدن ناگهانی آن و مسدود کردن دید راننده و درنتیجه افزایش تصادف می‌شود. این شرکت اعلام کرد هیچ گزارشی از تصادف، آسیب‌دیدگی یا مرگ مربوط با این مشکلات گزارش نشده ‌است. در پی این اتفاق، سهام شرکت تسلا ۳ درصد کاهش یافت، ولی در ادامه جبران شد و به حدود ۷‌/ ۱۰۸۸ دلار رسید. انتظار می‌رود باارزش‌ترین خودروسازی دنیا رکورد فروش فصلی خودروهای خود را در روز شنبه اعلام کند. سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اعلام کرد در حال گفت‌وگو با شرکت تسلا برای برطرف کردن مشکل دوربین‌های دید بغل در برخی خودروهاست.

این سازمان گزارش داد در حال بررسی ۵۸۰ هزار خودروی تسلا به‌خاطر تصمیم این شرکت جهت فعال کردن بازی‌های ویدئویی روی صفحه نمایش خودروها هنگام حرکت آنهاست. شرکت تسلا تحت فشار این سازمان در ماه فوریه موافقت کرد ۱۳۵ هزار خودروی خود را که صفحه نمایش لمسی داشته‌اند، فرا بخواند، چون احتمال خرابی این صفحه‌ها و افزایش خطر تصادف وجود دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید