واکنش عبدالناصر همتی به طرح افزایش سن بازنشستگی

کدخبر: ۴۶۶۳۰۲
رییس کل اسبق بانک مرکزی به افزایش سن بازنشستگی به ۳۲ سال واکنش نشان داد.
واکنش عبدالناصر همتی به طرح افزایش سن بازنشستگی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، عبدالناصر همتی در بخشی از اظهارات خود در نشست دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان در خصوص تحولات اقتصادی کشور اظهار داشت: یکی از مشکلات ما انتظارات ناشی از مسئله نهادی است. در کشور ما خیلی راحت می‌توان مصوبه‌ای را تصویب کرد و پیش بینی  افراد را برهم زد. اینجور اقدامات باید با رایزنی ها واقدامات  مقدماتی باشد.

وی افزود: در لایحه بودجه پیشنهاد شده است که بازنشستگی ۲ سال عقب بیفتد. یعنی به جای ۳۰ سال، ۳۲ سال بشود. خوب خیلی افراد در سال ۲۹ و ۳۰ کاری خود هستند و برای زندگیشان در حال برنامه‌ریزی هستند و تمام برنامه‌ریزی زندگیشان با این تصمیم برهم خواهد خورد. البته ممکن است برخی هم راضی به تداوم دوره خدمت باشند.

واکنش همتی به طرح دولت برای افزایش سن بازنشستگی

رییس اسبق بانک مرکزی عنوان کرد: تصمیماتی که نهادی هست و مسئله ای که چندین دهه است ادامه پیدا کرده است را نمی توان به یکباره عوض کرد. برای اجرای اصلاحات ساختاری به عواملی همچون برنامه ریزی، نظرسنجی از افراد و ایجاد آگاهی در مردم نیاز هست.

همتی افزود: خیلی از تصمیمات نهادی اتخاذ شده، با مصوبات یک فوریتی و یا دو فوریتی و به یکباره انجام شده‌اند و باعث برهم خوردن نظم و پیش بینی‌ها شده اند. تمام افرادی که سرمایه‌گذاری کرده‌اند با این تصمیمات ناگهانی وضعیتشان بهم خواهد خورد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید