اعلام زمان احتمالی ثبت نام مجردین در طرح ملی مسکن

کدخبر: ۴۶۶۴۰۱
اقتصادنیوز: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خبر داد که ثبت نام مجردهای بالای ۲۵ سال در سامانه طرح نهضت ملی مسکن از اواخر دی ماه احتمالا شروع خواهد شد.
اعلام زمان احتمالی ثبت نام مجردین در طرح ملی مسکن

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «عبدالجلال ایری» در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: طرح اصلاح قانون مهندسی و کنترل ساختمان در نشست امروز در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد این طرح برای بررسی بیشتر به کمیته نظام‌های فنی، اجرایی و مهندسی کمیسیون فرستاده شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس یازدهم افزود: در دومین دستور جلسه، مسوولان جمعیت هلال احمر درباره اقداماتشان در منطقه زلزله زده اندیکا در خوزستان گزارش دادند. براساس گزارش ارائه شده، در حال حاضر روند احداث و بازسازی واحدهای مسکونی در جریان بوده و پیشرفت فیزیکی آنها حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد ارزیابی می‌شود.

ایری با بیان اینکه مطالبات مردم افزایش مراکز خدمات رفاهی، احداث مراکز بهداشتی و ترمیم و بهبود راه‌ها و معابر است، تصریح کرد: در بازدید روز گذشته رییس جمعیت هلال احمر از این منطقه، او در جریان وضعیت امدادرسانی به مردم قرار گرفت. اما با توجه به فرار رسیدن فصل سرما و شیوع ویروس جهش یافته کرونا، باید این مجموعه و سایر نهادهای خدمات رسان، به موضوع بهداشتی و سلامتی مردم توجه بیشتری کنند و سریع‌تر بازسازی معابر و جاده‌های منتهی به این منطقه اقدام شود.

وی درباره استماع گزارش، معاون شهرسازی وزارت راه درباره عملیات ساخت خانه‌های طرح نهضت ملی مسکن به عنوان سومین دستور جلسه امروز گفت: بر اساس گزارش وی هم اکنون بیش از ۲ میلیون ۳۵۰ هزار خانوار در ۷۲۱ شهر مشمول این طرح ثبت نام کرده اند. از طرفی متاسفانه در ۶۶۰ شهر دیگر به دلیل عدم تامین زمین، هنوز امکان ثبت نام وجود ندارد.

وی با اشاره به پیشنهاد ثبت نام مجردهای بالای ۲۵ سال در سامانه طرح نهضت ملی مسکن به وزیر راه و شهرسازی، گفت: در این طرح، شرط تحویل واحدهای مسکونی به مجردها، تاهل بوده و در صورتی که ازدواج نکنند، تمامی قیمت‌ها اعم از زمین، پروانه، مالیات و ... برای آنها به‌روز و به صورت کارشناسی محاسبه خواهد شد. به گفته وی احتمالا ثبت نام مجردها از اواخر دی در سامانه طرح نهضت ملی مسکن فراهم خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید