ردپای محسوس برجام در بازار ارز؛

قیمت دلار کانال عوض کرد /عقب نشینی قیمت سکه

کدخبر: 466790
اقتصادنیوز: بازار ارز و طلا امروز شاهد کاهش دسته جمعی قیمت دلار ،قیمت طلا و قیمت سکه بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در بازار متشکل امروز نسبت به روز گذشته 330 تومان پایین رفت و به کانال 26 هزار تومان برگشت. این اسکناس آمریکایی  امروز  بر روی 26 هزار و 847 تومان قرار گرفت. 

سد مقاومتی قیمت دلار و سکه شکست!

قیمت دلار و قیمت یورو در صرفی ملی چند؟ 

صرافی ملی امروز سه شنبه 14 دی 1400 قیمت دلار وقیمت یورو  را اعلام کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۶,۷۵۳(بیست و شش هزار  وهفتصد و پنجاه و سه  تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۷,۳۹۵  (بیست و هفت هزار سیصد و نود و پنج  تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو  ۲۹,۹۷۰ ( بیست و نه هزار و نهصد و هفتاد تومان) و قیمت فروش یورو  ۳۰,۵۷۵ (سی  هزار  پانصد و هفتاد و پنج  تومان) است.

قیمت درهم دوباره کاهش یافت

قیمت درهم امروز هم بر مدار کاهش قرار گرفت. درهم امروز 10 تومان از ارزش خود را از دست داد و بر روی 8 هزار و 10 تومان قرار گرفت.  با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد  29 هزارو 420 تومان به دست می‌آمد .

حرکت خلاف جهت قیمت سکه وطلای جهانی 

قیمت اونس طلا  که روز گذشته مرز 1800 دلار را از دست داده بود . در بازار جهانی امروز توانست بار دیگر بالای این مرز صعود کند. قیمت اونس طلا امروز تقریبا 7 دلار رشد کرد و با 1807 دلار معامله شد.

اما در بازار داخلی ایران قیمت طلا و قیمت سکه عقب نشینی را تجربه کردند. قیمت طلا 18 عیار امروز 400 تومان از عصر روز گذشته پایین تر بو د و با 1 میلیون و 280 هزار و 200 تومان معامله شد. قیمت سکه نیز با افت 40 هزار تومانی 13 میلیون و 36 هزار تومان را برای خود ثبت کرد.  

ردپای اخبار برجام در بازار ارز 

در حالی که تیم مذاکره کننده برجام در وین برای دور جدید مذاکرات هسته ای آماده می شوند و معامله گران در انتظار توافق نهایی این نشست هستند . بازار ارز تهران  به این دور از مذاکرا ت هسته ای خوشبین هستند یا حداقل تشدید تحریم‌ها را محتمل نمی‌دانند.

برخی تحلیل‌گران نیز می‌گویند مذاکرات به سمت وضعیت بلاتکلیفی پیش می‌رود و دیپلمات‌ها را مجبور می‌کند تا به نتایجی بیاندیشند که از احیای کامل توافق دور است.

روند کاهش قیمت دلار هم باعث شده است که معامله گران با احتیاط  بیشتری روانه بازار ارز شوند و همین امر باعث شده است . تعداد خریداران نرخ ارز  کاهش پیدا کرده و بازار با کمبود تقاضا مواجهه شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما