هشدار وزارت بهداشت درخصوص میزان مصرف قند و شکر در کشور

کدخبر: 467196
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد که افزایش مصرف قند و شکر در کشور بیش از مقدار توصیه‌شده در سبد غذایی است که این امر باعث بروز بیماری‌های خطرناکی منجمله سرطان پانکراس می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: اکنون مطالعات بررسی مصرف غذایی خانوارها در کشور نشان می دهد که سرانه مصرف قند و شکر، خیلی بیشتر از مقدار توصیه شده در سبد غذایی است و مصرف آنها یکی از عوامل اصلی اضافه وزن، چاقی، دیابت و برخی از سرطان ها مانند سرطان پانکراس است.

زهرا عبداللهی اظهار داشت: یکی از اولویت های مهم وزارت بهداشت، کاهش مصرف قند و شکر در جامعه است و در کنار اقدامات آموزشی و فرهنگسازی در قالب بسیج های آموزشی و پویش های ملی، جلب مشارکت صنایع غذایی برای کاهش قند و شکر در محصولات و اصلاح استانداردها مهم است. 

وی افزود: یکی از اقدامات و پیشنهادات ما برای کاهش مصرف قند و شکر در کشور، اتخاذ سیاست های دولتی مانند افزایش قیمت و یا حذف یارانه شکر است، این کار در جهت حفظ سلامت مردم است چون مردم، خیلی بیشتر از حد نیاز و توصیه ها، قند و شکر مصرف می کنند. 

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت یادآور شد: به دلیل مصرف بالای قند و شکر و مواد قندی و شیرین، ذائقه مردم به سمت مصرف مواد غذایی شیرین و قندی سوق یافته و به همین خاطر باید بر روی کاهش تقاضا و مصرف به روش های مختلف، کار شود.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که پرتیراژهای ایران خودرو امروز با رشد یک میلیون تومانی در بازار قیمت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما