بازار طلا و دلار همچنان در انتظار اخبار مهم

کدخبر: 468601
قیمت دلار آمریکا روز گذشته مسیر حرکت خود را تغییر داد. قیمت دلار بعد از 14 روز نزولی، در معاملات دیروز تغییراتی مثبت را به ثبت رساند. قیمت دلار در شروع معاملات امروز نیز مسیر افزایشی را دنبال کرد، اما در ادامه کاهشی شد و حوالی ظهر نزدیک مقادیر عصر روز گذشته قرار داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، روند دیروز و امروز قیمت دلار نشان می‌دهد، ظرفیت کاهش قیمت در این مقطع تکمیل شده است و برای اینکه قیمت این ارز دوباره نوسانات شدیدی را به ثبت رساند، نیاز به یک خبر مهم دارد.

قیمت دلار آمریکا روز گذشته مسیر حرکت خود را تغییر داد. قیمت دلار بعد از 14 روز نزولی، در معاملات دیروز تغییراتی مثبت را به ثبت رساند. قیمت دلار در شروع معاملات امروز نیز مسیر افزایشی را دنبال کرد، اما در ادامه کاهشی شد و حوالی ظهر نزدیک مقادیر عصر روز گذشته قرار داشت. قیمت دلار متشکل نیز معاملات امروز را با رشد 41 تومانی نسبت به متوسط روز گذشته آغاز کرد و در ابتدای کار روی 25 هزار و 771 تومان قرار گرفت. قیمت ابتدای دلار سنا هم 104 تومان از عصر روز گذشته بالاتر بود و 26 هزار و 28 تومان گزارش می‌شد.

بازار دلار آرام شد

به نظر می‌رسد بعد از اینکه قیمت دلار طی دو سه هفته اخیر تغییرات منفی شدیدی را به ثبت رساند قدری آرام شده است. احتمالا ظرفیت کاهشی قیمت دلار برای این مقطع تکمیل شده است.

دلار بازار ارز

از دیروز تا امروز در مورد مذاکرات احیای برجام خبر تکان‌دهنده‌ای بیرون نیامد، غیر از اینکه طرف‌های مذاکره در مورد سرعت پیشرفت مذاکرات اظهار نارضایتی می‌کنند. البته اینکه همین اعلام مواضع با افزایش قیمت دلار ارتباط داشته باشد نیز محتمل است، زیرا قیمت دلار در طول دو سه هفته اخیر به قدری سریع کاهش یافت که گویی حصول توافق بسیار نزدیک است و این اعلام مواضع می‌توانست مغایر با پیش‌بینی بازار باشد. به هر روی به نظر می‌رسد قیمت دلار برای اینکه دوباره نوسانات شدیدی را به ثبت برساند، نیاز به یک خبر قطعی از روند احیای برجام دارد.

حباب قیمتی سکه به مقادیر متعارف نزدیک است

عملکرد طلا در این هفته از روزهای انتهایی هفته گذشته بهتر بود. قیمت طلا در روزهای پایانی هفته گذشته مرز 1800 دلار را از دست داد و در پایان معاملات روز جمعه روی 1797 دلار قرار گرفت. قیمت طلا روز دوشنبه بالای 1800 دلار قرار گرفت و دیروز نیز مسیر صعودی را پیمود. قیمت طلا در ساعت 12 و 24 دقیقه عصر امروز به وقت ایران 1816 دلار گزارش می‌شد. قیمت سکه معاملات امروز را با رشد 55 هزار تومانی نسبت به روز گذشته آغاز کرد و روی 12 میلیون و 510 هزار تومان ایستاد. حباب قیمتی سکه 3.9 درصد به دست می‌آمد و به مقادیر متعارف نزدیک بود.

برای جمع‌بندی می‌تون گفت قیمت دلار در شروع معاملات امروز قدری افزایش یافت، اما در ادامه به سمت پایین حرکت کرد و در پایان نیمه اول معاملات امروز حوالی نرخ عصر روز گذشته قرار گرفت. احتمالا ظرفیت کاهشی قیمت دلار در این مقطع تکمیل شده است. قیمت سکه امامی معاملات امروز را با ثبت تغییراتی مثبت آغاز کرد و اندازه حباب آن به مقادیر متعارف نزدیک بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما