راهکار جدید دولت ترکیه برای نجات لیر

کدخبر: 468727
ترکیه اعلام کرده است دلار، یورو، پوند و طلای موجود در حساب‌های سپرده شرکت‌ها تا پایان سال 2021، به سپرده‌های لیر با سررسید شش ماه تا یک سال تبدیل می شوند و قرار است تحت پوشش این طرح قرار بگیرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، ترکیه حساب‌های پس‌انداز طلا و ارز خارجی شرکت‌ها را به حساب های لیر با سررسید مشخص تبدیل کرده است و آن‌ها را مشمول طرحی کرده است که از پس‌اندازهای ارز داخلی در مقابل نوسانات نرخ ارز محافظت می‌کند.

بنا به گزارش رویترز ترکیه اعلام کرده است دلار، یورو، پوند و طلای موجود در حساب‌های سپرده شرکت‌ها تا پایان سال 2021، به سپرده‌های لیر با سررسید شش ماه تا یک سال تبدیل می شوند و قرار است تحت پوشش این طرح قرار بگیرند.

v6GiZDsyDLwi

بنا بر گزارش بلومبرگ، بر اساس طرح نجات اردوغان، اگر کاهش ارزش لیر در برابر ارزهای معتبر خارجی از نرخ بهره بانک‌ها بیش تر شود، دولت مابه‌التفاوت آن را به دارندگان سپرده‌های لیر پرداخت خواهد کرد. اردوغان وعده داده است مجموعه‌ اقدامات آتی دولت او از تبعات دردناک کاهش ارزش لیر بر  مردم ترکیه خواهد کاست و آن‌ها را تشویق می‌کند که به جای خرید دلار، پس‌اندازهای خود به صورت لیر را حفظ کنند. برای اطلاعات بیشتر از جزییات طرح نجات لیر اینجا کلیک کنید.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۴ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات۴ بهمن در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:

از دست ندهید
بلیط هواپیما