خبرهای خوش خاندوزی درباره تورم + فیلم

کدخبر: 472244
اقتصادنیوز: احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: ما نباید توجیه‌گر وضعیت فعلی باشیم، اما بر اساس نظر کارشناسان با استمرار سیاست‌های دولت، تورم سال آینده کاهشی خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: تورم کنونی هنوز بالا و نامطلوب است، اما بر اساس نظر کارشناسان با استمرار سیاست‌های دولت، تورم سال آینده کاهشی خواهد بود. این شاخص تا سال ۱۴۰۲ به سطح قابل قبولی در اقتصاد ایران نزدیک خواهد شد.

بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران نرخ تورم کل کشور در دی ماه ۱۴۰۰ برابر ۴۲.۴ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ۴۱.۶ درصد برای دهک نهم تا ۴۵.۲ درصد برای دهک‌های اول و دوم نوسان دارد. این ارقام نشان دهنده روند کاهشی تورم در کشور است. 

به گفته حسین‌زاده رئیس مرکز آمار نرخ تورم سالانه، برای خانوار‌های شهری ۰.۹ واحد درصد کاهش و برای خانوار‌های روستایی ۱.۲ واحد درصد کاهش داشته است. البته این عدد نسبت به آذر امسال افزایش ۰.۷ واحد درصدی داشته است که طبق اعلام مرکز آمار بیشتر این تورم برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالا‌های غیرخوراکی و خدمات» (به‌ترتیب با ١.٧ درصد و ٢.٧ درصد) بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی