افزایش نجومی قیمت خانه‌های لوکس در این شهر

کدخبر: 472307
اقتصادنیوز: پس از رکود ناشی از همه گیری کرونا و با بهود وضعیت اقتصادی و افزایش فروش مسکن، قیمت خانه‌های لوکس در شهر دبی امارات طی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سه ماهه قبل از آن رشد چشمگیری را تجربه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، قیمت خانه‌های لوکس در شهر دبی امارات طی سه ماهه چهارم سال 2021 در مقایسه با سه ماهه قبل از آن، 41 درصد افزایش یافت.

نشنال نیوز گزارش داد، میانگین قیمت این املاک به 4.6 میلیون درهم (1.25 میلیون دلار) رسیده است چرا که فروش مسکن با بهبود اقتصادی پس از رکود ناشی از همه گیری کرونا افزایش یافته است.

بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت املاک لاکس‌هبیتت سادبیزLuxhabitat Sotheby’s  که با داده‌های اداره زمین دبی صورت گرفته است، بازار اصلی مسکن امارات افزایش 5.27 درصدی در تعداد فروش خانه را ثبت کرد که ارزش معاملات آن 17.07 میلیارد درهم بود

در مجموع 5205 آپارتمان و 552 ویلا در طول این دوره سه ماهه به فروش رسیده است.

به گفته شرکت املاک لاکس‌هبیتت، گران‌ترین معامله ملک فروخته شده در این شهر مربوط به یک عمارت در جزیره خلیج جمیرا بود که به قیمت 121 میلیون درهم به فروش رسید. این معامله توسط همین شرکت صورت گرفت.

در این گزارش آمده است که سه منطقه اول دارای بیشترین حجم فروش خانه های لوکس شامل پالم جمیرا با 3.4 میلیارد درهم، مرکز شهر دبی با 3.2 میلیارد درهم و منطقه بیزینس بی با 2.5 میلیارد درهم بودند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی