عوامل اثرگذار بر افت قیمت دلار

کاهش شبانه قیمت دلار /پیش بینی بازار ارز 14 بهمن

کدخبر: 473684
قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار نزول قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار روز گذشته  در بازار ارز تهران پایین رفت. این اسکناس آمریکایی روز چهارشنبه 270 تومان از ارزش خود را از دست داد و با 27 هزار و 520 تومان معامله شد. 

عامل افت قیمت دلار 

معامله گران بازار ارز  معتقدند نبود خریدار قوی در هفته های اخیر و افت ارزش دلار در هرات افغانستان به زیر کانال ۲۷ هزار تومانی از جمله عواملی هستند که انتظارات نزولی معامله گران داخلی در روز جاری را تقویت می کنند.

عده دیگری از معامله گران باور دارند که روند نزولی دلار با حمایت دیروزدر محدوده ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومانی به پایان رسیده است. آن ها انتظار دارند که اسکناس آمریکایی در روز جاری به سوی مقاومت ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی قدم بردارد. با  این حال، شواهد بازار و گفته های معامله گران نشان می دهد که امروز شانس بیشتر با کاهشی های دلار است. 

اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز 14 بهمن 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی 7 هزار و 510 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی روز  چهارشنبه 30 تومان بالا رفته بود. بنابراین پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم صعودی است. 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی دیشب  بر روی 27 هزار و 550 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی  سه شنبه شب 250 تومان پایین رفته بود. در معاملات پشت خطی سه شنبه شب قیمت دلار فردایی بر روی 27 هزار و 800 تومان قرار داشت. بنابراین  معامله گران قیمت دلار در بازار ارز امروز پنجشنبه 14 بهمن  1400 را   نزولی پیش بینی کرده اند

پیش بینی  قیمت دلار  از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات شب گذشته قیمت دلار  وارد کانال 26 هزار تومان شد . این اسکناس آمریکایی  دیشب با 26 هزار و 970 تومان معامله شد که نسبت به قیمت سه شنبه شب 190 تومان پاییین رفته بود .سه شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار  بر روی 27 هزار و 160 تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال   کاهش قیمت دلار  رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز  پنجشنبه 14 بهمن ارزان می شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی