قیمت ماهی قزل آلا سر به فلک کشید

کدخبر: 474000
اقتصادنیوز: مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: نرخ هر کیلو قزل آلا در بازار به ۶۷ هزار تومان رسید و با افزایش تقاضا در یک ماه پایانی سال این احتمال وجود دارد که قیمت ماهی رشد داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: نرخ هر کیلو قزل آلا در بازار به ۶۷ هزار تومان رسیده و تقاضای خرید این محصول کاهش یافته است.

نبی زاده‌ گفت: قیمت کنونی هر کیلو قزل آلا سر مزرعه حدود ۶۰ هزار تومان و در عمده فروشی های تهران ۶۷ هزار تومان است.

طبق گفته تولیدکنندگان، قیمت قزل آلا طی ۲ ماه اخیر سرمزرعه کمتر از قیمت تمام شده عرضه می شود، درحالیکه در خرده فروشی ها قیمت ها همچنان بالاست.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: با افزایش تقاضا در یک ماه پایانی سال این احتمال وجود دارد که قیمت ماهی رشد داشته باشد.

بنابر قانون تجارت سود عمده فروشی ها ۵ درصد، تولیدکننده ۱۵ تا ۲۰ درصد و خرده فروشی ۲۵ تا ۳۰ درصد لحاظ شده است که با این وجود حداکثر قیمت قزل آلا در خرده فروشی ها باید ۹۰ هزارتومان عرضه شود.

طبق آمار اعلامی اتحادیه ماهیان سردآبی امسال تولید قزل آلا بواسطه خشکسالی و کم آبی با کاهش ۲۵ هزار تنی نسبت به سال قبل به ۱۱۵ هزار تن رسید، این درحالی است که این میزان افت تولید به علت نبود تقاضا، تاثیری در بازار نداشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی