قیمت بنزین در آمریکا رکورد زد / نفت به بالای 92 دلار رسید

کدخبر: 474264
اقتصادنیوز: انجمن اتومبیل آمریکا با اشاره به اینکه قیمت نفت خام در جهان به بالای ۹۲ دلار رسیده است، گفت: قیمت بنزین ایالات متحده در روز جمعه به بالاترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۴ برابر با ۳.۴۲۳ دلار در هر گالن رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، قیمت بنزین در آمریکا به علت افزایش قیمت نفت به ۳.۴۲۳ دلار رسید که بالاترین زقم از سپتامبر ۲۰۱۴ یعنی ۸ سال پیش است.

 انجمن اتومبیل آمریکا اعلام کرد از آنجایی که قیمت نفت خام در جهان به بالای ۹۲ دلار رسیده است، قیمت بنزین آمریکا همچنان در حال افزایش است و در روز جمعه به بالاترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۴ برابر با ۳.۴۲۳ دلار در هر گالن رسید.

قیمت بنزین در آمریکا برای ششمین هفته متوالی افزایش یافته است. متوسط­ قیمت داخلی در ۳۱ ژانویه به ۳.۳۶۶ دلار در هر گالن رسیده بود.

قیمت بنزین در آمریکا رکورد زد/ فشار افزایش قیمت نفت روی اقتصاد آمریکا

بنا بر اعلام این انجمن، متوسط قیمت بنزین در تمامی ایالت های آمریکا در روز گذشته حتی در ایالت هایی مانند تگزاس، می ‌سی ‌سی‌ پی، آرکانزاس و آلاباما که پایین ترین قیمت در سراسر این کشور را دارند، بالاتر از ۳ دلار به ازای هر گالن بود. متوسط قیمت بنزین در ایالت کالیفرنیا نیز ۴.۶۶۳ دلار بود.

به نوشته اویل پرایس، متوسط قیمت داخلی بنزین در آمریکا در ماه گذشته ۳.۲۸۸ دلار به ازای هر گالن و این رقم در مدت مشابه سال گذشته برابر با ۲.۴۴۳ دلار در هر گالن بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی