پیش بینی قیمت سکه امروز 27 بهمن؛

ریزش شبانه قیمت سکه /خریداران محتاط شدند

کدخبر: 476638
اقتصادنیوز: تحلیلگران بازار سکه معتقدند ریزش قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته به دنبال خبر خبر وزارت دفاع روسیه اتفاق افتاده است.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سکه از ابتدای هفته تا روز دوشنبه تحت تاثیر گمانه زنی ها  درباره حمله احتمالی روسیه به اوکراین و افزایش قیمت اونس طلا بود. به همین دلیل قیمت سکه آرایش صعودی به خود گرفت. قیمت این فلز گران بهای داخلی روز دوشنبه اندکی افت کرد و با 12 میلیون و 90 هزار تومان بسته شد. بازار سکه روز سه شنبه به علت ولادت حضرت امام علی (ع) بسته بود. 

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته برای قیمت سکه چه اتفاقی افتاد؟ 

ریزش قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه در  معاملات پشت خطی روز گذشته کانال 12 میلیون تومان را از دست داد و با 11 میلیون و 940 هزار تومان معامله شد؛ اما در نهایت  شب گذشته  بر روی 12 میلیون  و 40 هزار تومان قرار گرفت. این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی  یکشنبه شب 140 هزار  تومان ریزش کرده بود. قیمت سکه در معاملات پشت خطی  یکشنبه شب بر روی 12 میلیون و 180 هزار تومان قرار داشت.

تحلیلگران  بازار سکه معتقدند این ریزش به دنبال خبر وزارت دفاع روسیه اتفاق افتاده است. روسیه اعلام کرد تعدادی از رزمایش‌های نظامی به پایان رسیده و انتظار می رود نیروها به پایگاه‌ها بازگردند. معامله گران معتقدند  این خبر احتمالا موجب کاهش قیمت اونس طلا در بازار جهانی شود. 

5 نکته مهم هنگام تنظیم قرارداد خرید خانه که از آن بی اطلاعید!

از طرفی هم بازار دلار  شب گذشته  در حال عقب نشینی بود . همین خبر باعث شد دست خریدارن سکه در معاملات پشت خطی دیشب بیشتر کوتاه آمده و با احتیاط بیشتری وارد بازار شوند. مهمتر آنکه مذاکرات هسته ای در جریان است و این موضوع موجب می شود که سکه بازان بی گدار به آب نزنند. 

معامله گران می گویند در صورتی که مذاکرات برجام به بن بست بخورد قیمت سکه می تواند تا 12 ملیون و 800 هزار تومان هم پیشروی کند اما تا آن زمان به نظر می رسد مقاومت بزرگ پیش روی سکه بازان همان محدوده 12 میلیون و 200 هزار تومانی است. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی