سیگنال تازه مذاکرات برجام به بازار ارز

قیمت سکه در یک قدمی کانال جدید! + جدول

کدخبر: 478155
اقتصادنیوز: قیمت دلار در بازار ارز امروز سه شنبه 3 اسفند 1400 توانست کانال 26 هزار تومان را فتح کند ، قیمت سکه هم در یک قدمی کانال 12 میلیون تومان قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار  امروز توانست کانال 26 هزار تومان را فتح کند. نرخ این اسکناس آمریکایی  عصر امروز نسبت به روز گذشته 480 تومان  بالا تر بود و با 26 هزار و 380 تومان معامله شد. در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز 24 هزار و 660 تومان بود که نسبت به دیروز 179 تومان افزایش را نشان می دهد. 

قیمت درهم  رشد کرد

نرخ حواله درهم در بازار امروز بر مدار رشد قرار گرفت. قیمت درهم امروز توانست 60 تومان بر ارزش خود بیفزاید و با 7 هزار و 190 تومان معامله شود. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد  26 هزارو 408 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار بالاتر بود.

قیمت دلار و درهم 3 اسفند

قیمت سکه در یک قدمی کانل جدید

بازار جهانی طلا شب گذشته از مرز 1900 دلار گذشت اما عصر  امروز با کاهش همراه شد . قیمت این فلز گران بها عصر امروز  با 1893 دلار معامله شد که نسبت به دیروز تقریبا 3 دلار پایین رفته بود.

در بازار داخلی ایران هم عصر امروز قیمت سکه و طلا با سیگنال افزایش قیمت دلار آرایش صعودی به خود گرفتند. قیمت طلا 18 عیار امروز 13 هزار و 900 تومان بر ارزش خود افزود و با 1 میلیون و190 هزار و 600 تومان معامله شد. قیمت سکه هم امروز 130 هزار تومان گران تر از دیروز بود.

قیمت این فلز زرد رنگ امروز توانست به یک قدمی کانال 12 میلیون تومان برسد  و با 11 میلیون و 950 هزار تومان مبادله شد. با احتساب قیمت 26 هزار و 380 تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه 11 میلیون و 756 هزار تومان به دست آمد و  حباب آن 1.64 دست می‌آمد که  کوچک بود.

بازدهی دلار و سکه 3 اسفند

سیگنال مذاکرات برجام به بازار ارز

اخبار مذاکرات برجام همچنان در بازار ارز تهران و در میان معامله گران دلار داغ است. به نظر می رسد هنوز برخی از اختلافات دو طرف مذاکره کننده حل نشده است. نورنیوز، رسانه نزدیک به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نوشت:  به توافق نهایی نزدیک شده ایم اما به دلیل عدم توافق بروی چند موضوع تا توافق نهایی فاصله زیادی داریم.

این درحالی است که بهادری جهرمی؛ سخنگوی دولت در نشست خبری اعلام کرد مذاکرات پیشرفت قابل توجهی داشته است. چند موضوع مهم باقیمانده که منتظر تصمیم گیری طرف مقابل و اراده واقعی آنها برای رفع تحریم ها هستیم.

حسین امیر عداللهیان وزیر امور خارجه نیز در این زمینه در گفت‌وگو با کریستین امانپور خبرنگار سی‌ان‌ان تاکید کرد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا ابتکار عملی در مذاکرات نداشته است و در بخش تضمین‌ها ایران در انتظار انعطاف آمریکا است.

انریکه مورا هم درباره مذاکرات گفت:برجام مذاکرات وین در لحظه حساسی است. ما پس از ده ماه مذاکره به پایان نزدیک می شویم. نتیجه هنوز نامشخص است. مسائل کلیدی باید برطرف شود. اما همه هیئت ها به طور کامل درگیر هستند. کار شدید در کوبورگ هستند

با این تحولات رسیدن به توافق در کوتاه‌مدت به نظر کمی خوش‌بینانه به‌نظر می‌آید. این مسائل همگی سیگنال‌هایی به بازار طلا و ارز ایران ارسال می‌کنند، سیگنال‌هایی که نتایج آن را در نوسانات اخیر بازار شاهد بوده‌ایم. 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: ارزش بیت کوین در هفته اخیر تقریباً ثابت بود. سیگنال‌های فنی چشم انداز ی نزولی یا کم‌نوسان را برای این…

از دست ندهید
فلای تودی