زمان ارائه سهام سرخابی‌ها در فرابورس

کدخبر: 479344
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در روز 15 اسفند ماه از طریق بازار پایه فرابورس به مردم ارائه می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، حسین قربان‌زاده رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی امروز در ارتباط زنده با شبکه خبر اعلام کرد: همه تلاش ما بر این است که مراحل آماده‌سازی عرضه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس موسوم به سرخابی‌ها به نتیجه برسد و خوشبختانه با ثبت این دو شرکت به عنوان سهامی عام نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مراحل پایانی آن برای درج در بازار پایه فرابورس در حال اتمام است.

وی گفت: امید است در اعیاد شعبانیه روز میلاد امام حسین (ع) در 15 اسفند ماه مردم بتوانند در افزایش سرمایه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مشارکت کنند و افزایش سرمایه دو باشگاه توسط مردم محقق شود و مردم مالک و سهامدار بخشی از سهام دو باشگاه سرخابی‌ها شوند.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در مورد 5 شرطی که رئیس فرابورس ایران برای درج سرخابی‌ها اعلام کرد، از جمله ثبت دارایی‌ها و تعیین تکلیف بدهی‌های دو باشگاه گفت:‌بخشی از این شروط حل شده امروز هم یک جلسه‌ای در وزارت اقتصاد برگزار شد، بخشی از مدارک به فرابورس ارائه شده و باید دقت لازم در این زمینه صورت گیرد. در حوزه تأمین شروط و مدارک مورد نیاز فرابورس مشکلی وجود ندارد.

قربان‌زاده گفت:‌ امیدواریم در جلسه فردا فرابورس برای افزایش سرمایه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تصمیم‌گیری شود و در روز 15 اسفند ماه بخشی از سهام سرخابی‌ها از طریق مشارکت مردم در افزایش سرمایه دو شرکت به مردم واگذار شود.

به گزارش فارس، میثم فدایی مدیرعامل فرابورس ایران هم ساعاتی قبل در گفت‌وگو با شبکه خبر اعلام کرد: باید صورتجلسات هیأت مدیره دو باشگاه طبق قانون تجارت ثبت شود و تأییدیه حسابرسی صورت‌های مالی همچنین ارتقاء حاکمیت شرکتی دو باشگاه و شفافیت صورت‌های مالی آنها پیگیری شود.

وی این نکته را هم گفت:‌ سازمان خصوصی‌سازی و خود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مجدانه پیگیر واگذاری دو باشگاه هستند و از دو ماه قبل جلسات به صورت جدی دنبال می‌شود و امیدواریم با پیگیری سازمان خصوصی‌سازی و مدیران دو باشگاه در سال جاری عرضه بخشی از سهام این دو شرکت به مردم عملی شود.

فدایی همچنین در مورد اینکه آیا عرضه سهام سرخابی‌ها به صورت عرضه اولیه یا مشارکت در افزایش سرمایه است گفت: در واقع مردم با مشارکت در افزایش سرمایه دو باشگاه از طریق سلب حق‌تقدم بخشی از سهام مشارکت می‌کنند و سهامی که مردم خریداری می‌کنند منابع آن در داخل دو باشگاه هزینه می‌شود و ریالی از این منابع به خزانه دولت واریز نمی‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی