ثبت رکورد جدید از درآمد‌های مالیاتی سال ۱۴۰۰

کدخبر: 481522
اقتصادنیوز: بنا به گفته رئیس سازمان مالیات، تکلیف بودجه‌ای سازمان در سال ۱۴۰۰ به طور کامل انجام شده و رکورد جدیدی در وصولی درآمد‌های مالیاتی به ثبت رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، داوود منظور، رئیس سازمان مالیات گفت: در اجرای تکالیف سازمان امور مالیاتی، در ۱۱ ماهه امسال حدود ۲۷۸ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده که رشد ۶۱ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‌دهد که بدین ترتیب، تکلیف بودجه‌ای سازمان در سال ۱۴۰۰ به طور کامل انجام شده و رکورد جدیدی در وصولی درآمد‌های مالیاتی به ثبت رسیده است.

به گفته او در ۱۱ ماهه امسال و در بخش مالیات‌های مستقیم، حدود ۱۶۸ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده که رشد ۵۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

امسال  اقداماتی برای وصول منابع جدید از جمله مالیات خودرو‌های گران قیمت، مالیات واحد‌های مسکونی گران قیمت و مالیات خانه‌های خالی که تاکنون معطل مانده بود، صورت گرفته است.

گذار نظام مالیاتی به وضعیت مطلوب از طریق هوشمندسازی و داده مبنا کردن فرآیند‌های مالیاتی، نقش مهمی در افزایش کارآیی و توانمندسازی نظام مالیاتی در تأمین درآمد‌های مالیاتی ایفا می‌کند.

رئیس سازمان مالیات می گوید نظام مالیاتی در تلاش است تا با هوشمندسازی فرآیند‌های مالیاتی، مبارزه جدی با فرار‌های مالیاتی و ارائه خدمات الکترونیکی مؤثر، ضمن افزایش رضایت مندی مؤدیان، اقداماتی را نیز برای تحقق درآمد‌های مالیاتی پیش بینی شده در بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور که با رشد  نیز همراه است، به اجرا در آورد.

در سال ۱۴۰۱ سهم درآمد‌های مالیاتی از منابع بودجه عمومی دولت از ۲۵ به ۳۸ درصد رسیده است. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی