خبر مهم از قیمت مرغ در ماه رمضان

کدخبر: 485623
اقتصادنیوز: مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: به‌رغم تاخیر در ارسال نهاده های دامی، اما دولت به تعهد خود عمل کرده است که با این وجود پیش بینی می شود که قیمت مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان تغییری نکند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به تولید مناسب مرغ، پیش بینی می شود که قیمت مرغ نوسانی نداشته باشد.

آقای حبیب اسداله نژاد گفت: با توجه به جوجه ریزی صورت گرفته، مشکلی در تامین نیاز بازار بدون تزریق مرغ منجمد وجود ندارد.

به گفته او، قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده درب واحدهای مرغداری ۱۹ هزار و ۵۰۰ تا ۲۱ هزار تومان است که با این وجود نرخ مرغ گرم نباید بیش از ۳۱ هزار تومان باشد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ گرم ۳۱ تا ۳۸ هزار تومان، ران مرغ ۳۱ تا ۳۸ هزار تومان، فیله مرغ ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان و سینه ۶۵ هزار تومان است.

اسداله نژاد می‌گوید: عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب گرانفروشی است و ارتباطی به تولیدکننده ندارد؛ بنابراین اتحادیه مربوطه و دستگاه‌های نظارتی مسئولیت رصد، کنترل و پایش را بر عهده دارند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: علی رغم تاخیر در ارسال نهاده های دامی، اما دولت به تعهد خود عمل کرده است که با این وجود پیش بینی می شود که قیمت مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان تغییری نکند.

او از توزیع روزانه ۸ هزار تا ۸ هزار و ۲۰۰ تن مرغ در سطح کشور خبر داد.

بسیاری از مسئولان بر این باورند که با توجه به جوجه ریزی مناسب و تولید روزانه بیش از ۸ هزار تن مرغ کمبودی در عرضه نداریم.

تیتر یک
از دست ندهید