قیمت طلا ریخت

کدخبر: 485948
با احتساب افت قیمت طلا در روز جمعه، طلا در هفته ای که گذشت بیش از 1.8 درصد از ارزش خود را از دست داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، پس از انتشار قدرتمندانه داده های بازار کار آمریکا و متعاقبا افزایش شاخص دلار آمریکا قیمت طلا مجددا در روز جمعه کاهشی شد. در حال حاضر تحلیل گران از داده های امیدوارکننده بازار کار آمریکا نتیجه می گیرند که فدرال رزرو اکنون با پشتوانه اقتصادی قوی تر می تواند سیاست های انقباضی برای مهار تورم را ادامه دهد.

با احتساب افت قیمت طلا در روز جمعه، طلا در هفته ای که گذشت بیش از 1.8 درصد از ارزش خود را از دست داد. داده های بازار کار آمریکا حکایت از آن داشت که نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان با رسیدن به سطح 3.6 درصد به پایین ترین حد خود در دو سال اخیر رسیده است. این موضوع از نظر تحلیل گران پشتوانه فدرال رزرو برای افزایش نیم درصدی نرخ بهره را در نشست ماه می محکم تر کرده است.

کاهش نرخ بیکاری آمریکا همچنین نرخ سود اوراق قرضه ده ساله آمریکا و ارزش دلار را افزایشی کردند تا جمع عوامل کاهشی طلا در روز جمعه جمع شود. با اینکه فدرال رزرو ماه های زیادی به اقدامات انقباضی خود ادامه خواهد داد، اما طلا تا حال حاضر و بدون توجه به این موضوع رفتاری مستحکم را از خود نشان داده است.

تیتر یک
  • رونمایی از گروه‌های قرمز بازار سهام امروز؛

    اقتصادنیوز: امروز قیمت سهام اغلب نمادهای بازار افت کرد. گروه‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، مخابرات، استخراج کانه‌های…

از دست ندهید
فلای تودی