بخشنامه پرحاشیه دولت، بازار سهام را قرمزپوش کرد

کدخبر: 488280
اقتصادنیوز: در معاملات امروز بازار سهام 23 فروردین 1401، بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بورس خارج شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و هزار و 10 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد که بیشترین رقم در 2 ماه اخیر است.  

در معاملات روز سه‌شنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 107 میلیارد تومان بود. پس از فولاد، نمادهای شبندر (شرکت پالایش نفت بندرعباس) و تجلی (شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. شتران، ملت، فملی، شستا، وبملت، شبریز، ومعادن، فخوز و خبهمن در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

 

بخشنامه پرحاشیه دولت

پس از بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اخذ عوارض صادرات به صورت پلکانی از واحدهای صنعتی معدنی قیمت سهام اغلب نمادهای صنعتی و معدنی مشمول این بخشنامه در بازار سهام سقوط کرد. عوارض پلکانی شامل محصولات زنجیره ارزش فولاد از سنگ آهن تا شمش فولاد و محصولات پایین دست، محصولات زنجیره پتروشیمی و شیمیایی، شیشه، سیمان و انواع فروآلیاژ می‌شود.   

فرار از صنایع صادراتی

در میان صنایع بورسی بیشترین خروج پول حقیقی به گروه‌های «فلزات اساسی»، «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای»، «محصولات شیمیایی» و «استخراج کانه‌های فلزی» اختصاص داشت.

بورس

 
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی