سقوط آزاد ین ژاپن به کمترین میزان 20 سال گذشته

کدخبر: 489881
اقتصادنیوز: در معاملات امروز ارزش دلار در برابر ین از 127.7 ین عبور کرد. ارزش ین در برابر یورو هم پایین آمد و به 137.5 ین در برابر یورو رسید. با این حساب هم اکنون ارزش ین در برابر دلار در کمترین میزان از می سال 2002 قرار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در معاملات صبح امروز بازار جهانی ارز شاهد سقوط ارزش ین به کمترین میزان در برابر دلار در 20 سال گذشته بودیم. جدی‌تر شدن موضوع بالا رفتن نرخ بهره دلار در آمریکا از جمله اصلی‌ترین دلایل بالا رفتن دلار و پایین آمدن ین بوده است.

مِینی‌چی گزارش داد، در معاملات امروز ارزش دلار در برابر ین از 127.7 ین عبور کرد. ارزش ین در برابر یورو هم پایین آمد و به 137.5 ین در برابر یورو رسید. با این حساب هم اکنون ارزش ین در برابر دلار در کمترین میزان از می سال 2002 قرار دارد. یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر کاهش ارزش ین بالا رفتن نرخ سود اوراق قرضه 10 ساله آمریکا بوده است.

صحبت‌های جیمز بولارد، رئیس کل بانک مرکزی سنت‌لوئیس آمریکا هم در این مسیر هم بی تأثیر نبوده است زیرا وی خواستار بالا رفتن 3.5 درصد نرخ بهره طی سال جاری در آمریکا شده است تا آمریکا بتواند بالا رفتن تورم را‌‌‌‌‌‌‌‌ کنترل کند.

یوجی سایتو، مدیر بخش فارکس بانک کردیت اگریکل در توکیو می‌گوید: صحبت‌های جنجالی وی این نگاه را‌‌‌‌‌‌‌‌ تقویت کرد که بانک مرکزی آمریکا رویکرد جدی‌تری را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای مقابله با تورم اتخاذ خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی