خبر مهم در مورد افزایش حقوق کارگران در سال 1401

کدخبر: 490054
علی خدایی گفت: با اصلاحات پیشنهادی شرکای اجتماعی موافقت نشده و مزد مصوب نوزدهم اسفند به قوت خود باقیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، روز گذشته (۳۰ فروردین) جلسه فوری شورایعالی کار برگزار شد که در خبرها موضوع آن را «اصلاح مزد مصوب شده» اعلام کردند. علی خدایی (عضو کارگری شورایعالی کار) در ارتباط با خروجی این نشست و مباحث آن گفت: در نشست روز گذشته، مباحثی در خصوص اصلاح مزدِ مصوب شده از سوی شرکای اجتماعی مطرح شد اما شورایعالی کار با این اصلاحات موافقت نکرد و هیچ اصلاحی مصوب نشد.

وی افزود: مزد مصوب ۱۴۰۱ که در جلسه شورایعالی کارِ نوزدهم اسفند سال قبل تصویب شد، به قوت خود باقیست؛ ابلاغیه دستمزد لازم الاجراست و هیچ تغییری نکرده است.

خدایی با تاکید بر اینکه کارفرمایان باید مزد مصوب را تمام و کمال بپردازند، اضافه کرد: تکلیف کارفرمایان سراسر کشور پرداخت دستمزد کارگران براساس مصوبه مزدی شورایعالی کار است و هرنوع تخلف از این مصوبه، تخلف از قانون محسوب می‌شود و حق پیگیری برای کارگران کشور محفوظ است.

به گفته این نماینده کارگری، هیچ تغییری در ابلاغیه دستمزد ۱۴۰۱ صورت نگرفته و شورایعالی کار با اصلاحات پیشنهادی، مخالفت کرده است بنابراین بایستی مزد کارگران براساس مصوبه‌ی مزدی شورایعالی کار که لازم الاجراست، پرداخت شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی