وزیر راه و شهرسازی: ۴۰ شهر جدید در کشور ساخته می‌شود

کدخبر: 490417
اقتصادنیوز: رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی گفت: ایجاد ۳۰ تا ۴۰ شهر جدید در کل کشور در برنامه وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر راه و شهرسازی گفت: ایجاد ۳۰ تا ۴۰ شهر جدید در کل کشور در برنامه وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

آقای رستم قاسمی گفت: طبق هدفگذاری‌های انجام گرفته در طرح نهضت ملی مسکن باید ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید احداث شود.

وزیر راه و شهرسازی می گوید: در شهرهای جدید با استفاده از زمین‌های تخصیص یافته به ساخت مسکن در نهضت ملی مسکن، علاوه بر ساخت مسکن از طریق تبدیل زمین‌ها باید خلق درآمد شده و درآمدهای حاصل در راستای پیشبرد نهضت ملی مسکن صرف شود.

 شهریور سال گذشته آقای حبیب‌الله طاهرخانی مدیرعامل سابق شرکت عمران شهر‌های جدید ایران  با تشریح جزئیات ساخت ۴۰ شهرک مسکونی در ۱۴ استان کشور گفته بود: ۲ شهرک مسکونی با جمعیت‌پذیری ۵۵ هزار نفر در تهران احداث می‌شود.

ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی ۴ سال در قالب طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که از این میزان باید ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید احداث شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی