سیب فرانسوی؛ کالای قاچاق شد؟

قیمت عجیب نوبرانه های لاکچری

کدخبر: ۴۹۱۱۷۶
«زردآلو کیلویی 280 هزار تومان، سیب فرانسوی کیلویی 170 هزار تومان، گوجه سبز کیلویی 190 هزار تومان و توت فرنگی کیلویی 160 هزار تومان است.»
قیمت عجیب نوبرانه های لاکچری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خراسان ، این ها اعلام قیمت برخی میوه های نوبرانه توسط یکی از میوه فروشان بازار دستغیب است. در این بازار یک نوع میوه نوبرانه خاص با تفاوت قیمت بیش از 100 هزار تومان به فروش می رسید. علاوه بر این برخی از میوه فروشان این بازار اقدام به فروش سیب فرانسوی می کردند که بنا به اظهارات رئیس اتحادیه این صنف، کالای قاچاق محسوب می شود.

اختلاف قیمت 100 هزار تومانی زردآلو

برای بررسی قیمت میوه های نوبرانه به بازار میوه فروشان در خیابان دستغیب مراجعه کردیم و قیمت گوجه سبز، توت فرنگی، زردآلو و سیب فرانسوی را جویا شدیم. یکی از فروشندگان درباره قیمت ها می گوید: زردآلو کیلویی 270 هزار تومان، یک نوع توت فرنگی کیلویی 90 هزار و نوع دیگر آن کیلویی 140 هزار تومان، گوجه سبز 150 هزار تومان ، زردآلو کیلویی 170 هزار تومان و سیب فرانسوی کیلویی 140 هزار تومان است. فروشنده دیگری درباره قیمت ها می گوید: توت فرنگی کیلویی 165 هزار تومان، سیب فرانسوی کیلویی 140 هزار تومان، گوجه سبز کیلویی 120 هزار تومان و زردآلو کیلویی 270 هزار تومان است.

سیب فرانسوی؛ کالای قاچاق

حسین مصدق، رئیس اتحادیه خرده فروشان میوه و تره بار مشهد درباره قیمت میوه های نوبرانه در بازار عمده فروشی می گوید: روز دوشنبه در میدان بار، گوجه سبز بسته به نوع آن با قیمتی بین 30 تا 90 هزار تومان، توت فرنگی بسته به نوع آن بین 30 تا 90 هزار تومان و زردآلو بسته به نوع آن بین 90 تا 150 هزار تومان به فروش می رسید. خرده فروشان مجاز هستند تا 35 درصد افزایش قیمت داشته باشند. وی می افزاید: سیب فرانسوی کالای قاچاق است و در میدان بار ندیده ام. ممکن است از کانال دیگری وارد مغازه ها شود. آن دسته از واحدهای صنفی که سیب فرانسوی می فروشند،کارشان تخلف محسوب می شود و علاوه بر توقیف کالا، جریمه نیز می شوند. وی درباره دلیل گرانی میوه های نوبرانه می گوید: طبیعی است که میوه نوبرانه ابتدای ورود به بازار قیمت بالایی دارد چون به وفور نرسیده، اما هرچه به سمت تابستان می رویم قیمت کاهش پیدا می کند. میوه های نوبرانه نسبت به سال گذشته افزایش قیمت نداشته و روز به روز در حال کاهش است. وی خاطرنشان کرد: گیلاس به عنوان میوه نوبرانه هنوز وارد بازار نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید