گوجه فرنگی ارزان شد / گوجه سبز کیلو چند؟

کدخبر: ۴۹۱۲۶۸
اقتصادنیوز: بنابر اعلام رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی، قیمت هر کیلو محصول به کمتر از ۱۰ هزار تومان در میدان مرکزی رسیده است.
گوجه فرنگی ارزان شد / گوجه سبز کیلو چند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: با افزایش عرضه گوجه فرنگی از نقاط مختلف، قیمت هر کیلو محصول به کمتر از ۱۰ هزار تومان در میدان مرکزی رسیده است.

آقای مصطفی دارایی نژاد گفت: با توجه به عرضه گوجه فرنگی میناب بندرعباس، کازرون و جیرفت، قیمت این محصول به کمتر از ۱۰ هزار تومان رسیده است.

او قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی میناب بندرعباس را ۷ هزار تومان، جیرفت را ۸ هزار تومان و کازرون را ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان اعلام کرد‌.

آقای دارایی نژاد می‌گوید: در حال حاضر هر کیلو گوجه سبز با نرخ ۳۰ تا ۹۰ هزار تومان، توت فرنگی ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان، طالبی ۱۶ هزار تومان، ملون ۸ تا ۱۱ هزار تومان، جانا ۱۵ هزار تومان و هندوانه ۵ تا ۷ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

او گفت: نرخ کنونی هر کیلو خیار ۴ تا ۱۰ هزار تومان، پرتقال ۵ تا ۷ هزار تومان، سیب قرمز ۸ تا ۹ هزار تومان، سیب زرد ۸ تا ۱۱ هزار تومان، موز اکوادور ۳۲ هزار تومان و موز هندی ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید، در عرضه هیچ یک‌ از اقلام کمبود نداریم.

مسئولان اتحادیه میدان مرکزی اذعان می‌کنند که با توجه به افزایش عرضه گوجه سبز و توت فرنگی در هفته های آتی قیمت این اقلام کاهش می‌یابد.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی در خرده فروشی‌ها ۱۱ تا ۱۶ هزار تومان است، در حالی که طی هفته‌های اخیر به سبب کمبود عرضه ناشی از پایان‌ فصل محصول در برخی مناطق و صادرات به ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان رسیده بود.

محصول

قیمت هر کیلوگرم

موز اکوادور

۳۲ هزار تومان

موز هندی

۲۸ تا ۲۹ هزار تومان

گوجه سبز 

۳۰ تا ۹۰ هزار تومان

توت فرنگی

۴۰ تا ۶۰ هزار تومان

طالبی

۱۶ هزار تومان

جانا

۱۵ هزار تومان

ملون

۸ تا ۱۱ هزار تومان

خیار

۴ تا ۱۰ هزار تومان

پرتقال

۵ تا ۷‌هزار تومان

سیب زرد

۸ تا ۱۱ هزار تومان

سیب قرمز

۸ تا ۹ هزار تومان

 

تیتر یک
کارگزاری مفید