بازار ارز و سکه در محاصره 3 خبر سیاسی /واکنش معامله گران به حذف محسن رضایی

کدخبر: 491411
برای معامله‌گران عجیب بود که معاون اقتصادی رییس‌جمهور از کمیسیون اقتصادی حذف شد. برخی از آن‌ها معتقد بودند اختلافات در درون کابینه بیرون زده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، معاملات ارز و سکه قفل شد. دلیل: یک خبر از برجام ۲ ، یک خبر از عربستان.

خبر روزنامه شیکاگو تریبون، معامله‌گران ارز و سکه را گوشه‌نشین کرد. این روزنامه نوشته بود بایدن برای توافق چاره‌ای جز قبول پیشنهاد ایران درباره سپاه را ندارد. تماس مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با امیرعبدالهیان، درباره ازسرگیری مذاکرات نیز مورد توجه فعالان ارز قرار گرفت.

دو خبر برجامی در کنار مذاکره ایران و عربستان، سه رأس مثلثی بودند که بازار ارز و سکه را محاصره کردند. این سه خبر حجم معاملات را به شدت پایین آوردند بطوری‌که نه کسی خریدار بود و نه کسی فروشنده.

 معامله‌گران تصور می‌کنند جهت بازار از دوشنبه مشخص می‌شود زیرا اخبار مثبت تزریق شده به بازار اثر خودش را تا این روز حفظ خواهد کرد، اما از فردای دوشنبه بازار کم کم می‌تواند روال طبیعی خودش را پیدا کند. وضعیت دیگری که موجب شد حجم معاملات به شدت پایین بیاید، حاکم بودن فضای بلوکه بود. در فضای بلوکه معامله‌گران به این امید که قیمت پایین می‌آید آرایش خودشان در بازار فردایی را تمدید می‌کنند، به همین دلیل کسی دست به خرید نمی‌زند. شرایط انتظامی هفته گذشته در بازار نیز کماکان معامله‌گران را دست به عصا کرده است.

مجموع این اتفاقات باعث شد بازار کم‌رمق باشد و معامله‌گران درباره آینده دلار حرف بزنند. معامله‌گران می‌گویند اگر بازار تهران نتواند کانال ۲۸ هزار تومان را بشکند وارد فاز نزولی می‌شود. دلار هرات اگر در شکستن ۲۷ هزار و 300 تومان ناکام بماند، امکان سرک کشی به کانال ۲۶ هم در هرات محتمل است. البته این تصور معامله‌گران بر اساس وضعیتی است که در روز یکشنبه حاکم بوده و امکان دارد با جابجایی قیمت‌ها، خط تحلیلی عوض شود و حتی جریان‌های خوشبین به آینده دلار و سکه دوباره بازار را بدست بگیرند. اما اگر فضا به شکل یکشنبه باشد و قیمت طلای جهانی حمایت نکند کماکان دست کاهشی دست بالار را می‌گیرد.  

نکته بازار ارز روز یکشنبه، خروج محسن رضایی از کمیسیون دولت بود. برای معامله‌گران عجیب بود که معاون اقتصادی رییس‌جمهور از کمیسیون اقتصادی حذف شد. برخی از آن‌ها معتقد بودند اختلافات در درون کابینه بیرون زده است. بازار معمولا روی خبرهایی که از جنس منازعه و اختلاف است حس منفی دارد. باید دید این حس در روزهای آتی نمود و بروز پیدا می‌کند یا نه.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی