پیشتازی چین در صنعت خودران‌ها

در چین سوار تاکسی بدون راننده شوید!

کدخبر: 492387
اقتصادنیوز: مردم پکن اکنون می توانند تاکسی بدون راننده رزرو کنند.

به گزارش اقتصادنیوز ، برای اولین بار در چین، مردم می توانند بدون اینکه کسی پشت فرمان باشد، سوار تاکسی شوند.

بایدو (BIDU) و استارت‌آپ رانندگی خودکار Pony.ai روز پنجشنبه اعلام کردند که اولین مجوزهای کشور را برای ارائه خدمات حمل و نقل ربات‌آسی به مردم کسب کرده‌اند. مجوزها نیازی به نشستن اپراتور روی صندلی راننده ندارد.

این خدمات روز پنجشنبه در پکن معرفی شد و به مسافران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از اپلیکیشن‌های مربوطه هر شرکت در ساعات روز با تاکسی تماس بگیرند.

در حال حاضر، هر شرکت به یک منطقه تعیین شده به وسعت 23 مایل مربع محدود می شود و آنها باید یک اپراتور را در صندلی سرنشین جلو نگه دارند تا در مواقع اضطراری مسئولیت را بر عهده بگیرد. در حال حاضر، این برنامه ها به صورت رایگان برای سرنشینان ارائه می شود.

این بیانیه یک گام بزرگ رو به جلو برای فناوری خودران در بزرگترین بازار خودروی جهان است.

بایدو بیشتر به دلیل موتور جستجوی خود شناخته شده است، اما همچنین صاحب بزرگترین ناوگان رانندگی خودکار در چین است. بایدو گفت که با 10 وسیله نقلیه تحت این برنامه شروع خواهد شد و بعداً 30 وسیله نقلیه دیگر اضافه خواهد شد.

Pony.ai، یک استارت آپ با رشد سریع که توسط مهندسان سابق بایدو در فرمونت، کالیفرنیا تأسیس شد، گفت که حدود ۳۰۰هزار ساکن در پکن می توانند این تجربه را امتحان کنند. این شرکت توسط خودروسازانی از جمله تویوتا (TM) حمایت می شود و آخرین ارزش آن 8.5 میلیارد دلار بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی