آخرین قیمت طلا در بازار جهانی/ قیمت اونس طلا پایین آمد

کدخبر: 492892
اقتصادنیوز : در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها قیمت طلا 1.3 دلار پایین آمد و نسبت به یک ماه پیش افت 66 دلاری را به ثبت رسانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها قیمت طلا 1.3 دلار عقب نشست و به 1866.7 دلار در هر اونس رسید. این قیمت نسبت به یک ماه گذشته 66.5 دلار پایین‌تر اما نسبت به یک سال گذشته 87.7 دلار بالاتر بوده است. قیمت نقره هم امروز 2 سنت پایین آمد به 22.5 دلار در هر اونس رسید.

کیتکو گزارش داد، برخلاف طلا و نقره، پلاتین و پالادیوم امروز رشد قیمت داشتند به گونه‌ای که پلاتین 14 دلار گران‌تر شد و به 975 دلار در هر اونس رسید. قیمت جهانی پالادیوم هم 10 دلار بالا رفت و هم اکنون 2200 دلار در هر اونس خرید و فروش می‌شود.

به گزارش رویترز، انتظارات نسبت به تصمیم بانک مرکزی امریکا برای بالا بردن نرخ بهره دلار طی روزهای آینده از یک سو و رشد نرخ بهره اوراق ده ساله دولتی وزارت خزانه‌داری آمریکا از سوی دیگر از جمله دلایلی بوده که باعث افت امروز قیمت طلا شده است.

قرار است تا ساعاتی دیگر بانک مرکزی فدرال آمریکا بیانیه خود نسبت به سیاست‌های احتمالی آتی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ منتشر کند. بازار انتظار دارد که این بانک تصمیم به افزایش نرخ بهره بگیرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی