خبر خوب مسکنی برای سازندگان در بافت‌های فرسوده

کدخبر: 493465
اقتصادنیوز: استفاده از تسهیلات نهضت ملی مسکن برای توسعه گران، سازندگان و مالکان واحدهای فرسوده در بافت‌های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی شهری فراهم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از فراهم شدن استفاده از تسهیلات نهضت ملی مسکن برای توسعه گران، سازندگان و مالکان واحدهای فرسوده در بافت‌های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی شهری خبر داد.

محمد آئینی بیان کرد: متقاصیان نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده محلات هدف بازآفرینی شهری ایران اعم از توسعه‌گران، سازندگان و مالکان واحدهای فرسوده می‌توانند از تسهیلات ویژه نهصت ملی مسکن استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه تسهیلات نهضت ملی مسکن امکان تقسیط بلندمدت ۲۰ ساله را دارد برخی از متقاضیان ترجیح می‌دهند از این تسهیلات به جای تسهیلات ویژه نوسازی بافت‌های فرسوده استفاده کنند. از این طریق سازندگان می‌توانند تسهیلات را به خریداران منتقل کنند و این موضوع سبب می‌شود تا استفاده از این تسهیلات را برای نوسازی مورد استفاده قرار دهند.

آئینی خاطرنشان کرد: متقاضیان نوسازی بافت‌فرسوده هم امکان استفاده از تسهیلات نوسازی بافت را دارند که شامل ۶۰۰ میلیون تومان در چهار کلانشهر تهران، قم، مشهد و شیراز در محدوده بافت‌های فرسوده پیرامون حرم‌های مطهر و در سایر محدوده در تهران ۴۵۰ میلیون تومان و در سایر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون تومان با نرخ سود حدود ۱۱ درصد و سایر شهرها ۳۵۰ میلیون تومان با نرخ سود حدود ۱۰ درصد است که در تمام این موارد ۱۵۰ میلیون تومان از مبلغ وام با نرخ سود صفر درصد پرداخت می‌شود. همچنین می‌توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن با مدت زمان بازپرداخت ۲۰ ساله با سود تسهیلات ۱۸ درصد استفاده کنند.

وی گفت: تمامی متقاضیان برای بهره مندی از سایر حمایت‌های نوسازی بافت های فرسوده بایستی از ساعت ۶ صبح تا ۲۲  شب  با مراجعه به سامانه facility.udrc.ir نسبت به ثبت نام برای دریافت تسهیلات انتخابی خود اقدام کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی