چالش جدید شرکت خودروسازی «بی ام و»

کدخبر: 493975
اقتصادنیوز: طبق گزارش ها تراشه های تهیه کنندگان جدید شرکت بی ام و با «اندروید اتو» و «کارپلی» هنوز همخوان نشده اند و نیازمند آپدیت هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، شرکت بی ام و پس از تغییر تهیه کنندگان تراشه، به طور موقت برخی از خودروهای جدیدش را بدون پشتیبانی از «اندروید اتو» و«اپل کار پلی» بارگیری می کند.

ورج گزارش داد، طبق گزارش ها تراشه های تهیه کنندگان جدید با «اندروید اتو» و «کارپلی» هنوز همخوان نشده اند و نیازمند آپدیت هستند.

این شرکت خودروسازی در بیانیه ای ایمیلی نوشت: تراشه های به کار رفته در خودروهای تولید شده در ۴ ماه نخست سال جاری میلادی نیازمند آپدیت نرم افزاری هستند تا به طور کامل عملیاتی شوند و قابلیت های کار پلی، اندروید اتو و وای فای را ارائه دهند.

بنابراین احتمالا رانندگان مجبور هستند مدتی طولانی تر برای پشتیبانی از اپ های مذکور منتظر بمانند. این تولید کننده خودرو تصمیم دارد آپدیت ها را از راه دور انجام دهد تا قابلیت های مذکور حداکثر تا پایان ماه ژوئن فراهم شوند.

البته بی ام و به مدل خودروهایی که تحت تاثیر این چالش قرار گرفته اند یا تعداد آنها اشاره ای نکرده است. اما شرکت اعلام کرده خودروهایی که در کد تولیدشان 6P1 ذکر شده با اندروید اتو یا کارپلی عرضه نمی شوند.

این نخستین باری نیست که بی ام و به دلیل کمبود تراشه مجبور شده چنین اقدامی انجام دهد. این شرکت در نوامبر ۲۰۲۱ میلادی تایید کرد برخی از خودروهای جدیدش بدون نمایشگر لمسی و پشتیبانی از قابلیت دستیار راننده عرضه می شود.

خودروسازان دیگر مانند جنرال موتورز نیز به شدت تحت تاثیر این کمبود قرار گرفته اند. این شرکت قابلیت شارژ بی سیم را از طیف وسیعی از خودروهایش وهمچنین ماژول مدیریت سوخت را از برخی وانت هایش حذف کرد.

تیتر یک
  • قیمت دلار در صرافی ملی چند؟

    اقتصادنیوز : قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته جاری عقبگرد را تجربه کرد اما قیمت دلار صرافی و بازار متشکل رشدکرد .

از دست ندهید
فلای تودی