گرانترین خودروی جهان این مرسدس بنز افسانه ای است!

کدخبر: 495017
زمانی که با پول یک خودرو بتوان مجموعه‌ای از لامبورگینی اونتادور یا یک پارکینگ از محصولات برند‌های مطرح دیگر را خریداری کرد، قطعا درباره یک محصول بسیار خاص صحبت می‌کنیم که مشابهی نخواهد داشت!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران، در همین رابطه اخیرا اخباری مطرح شده که یک دستگاه مرسدس بنز ۳۰۰ اس ال آر اولنهاوت کوپه به قیمت ۱۴۲ میلیون دلار به فروش رسیده است. این خودرویی افسانه‌ای است که تنها ۲ دستگاه از آن در دهه ۵۰ میلادی تولید شده است. اولنهاوت به نام فامیل رودولف اولنهاوت (۱۹۰۶ تا ۱۹۸۹) مهندس آلمانی اشاره دارد که به عنوان پدر مدل‌های ۳۰۰ اس ال و ۳۰۰ اس ال آر شناخته می‌شود.

اگر اخبار مربوط به عدد ۱۴۲ میلیون دلار برای این مرسدس بنز ارزشمند درست و دقیق باشد، بدین ترتیب رکورد مربوط به ۷۰ میلیون دلار برای فراری ۲۵۰ جی تی او در سال ۲۰۱۸ را شکسته است.

افسانه اس ال

اس ال یکی از مهمترین و شاید به نوعی شاخص‌ترین ردیف محصولات تولیدی در خانواده مرسدس بنز باشد. در این رابطه؛ دیتر زتچه مرد شماره یک مرسدس بنز در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود: حدود ۹۰۰ میلیون خودرو از هزاران مدل مختلف در جهان وجود دارد، اما فقط تعداد انگشت شماری از آن‌ها شاخص هستند و اس ال ما یکی از آن شاخص‌ها محسوب می‌شود.

 
 
 
تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: با تشدید فروش شدید سهام در آمریکا، قیمت طلا در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است.

از دست ندهید
فلای تودی