فروش خودروهای فورد در آلمان ممنوع شد

کدخبر: 496637
اقتصادنیوز: فروش و تولید خودروهای فورد را که قادر به برقراری ارتباط اینترنتی هستند به علت دریافت یک شکایت مربوط به نقض حق ثبت اختراع فناوری بی سیم، توسط دادگاهی در آلمان ممنوع شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دادگاهی در آلمان، فروش و تولید خودروهای فورد را که قادر به برقراری ارتباط اینترنتی هستند به علت دریافت یک شکایت مربوط به نقض حق ثبت اختراع فناوری بی سیم، ممنوع کرده است.

رویترز گزارش داد، رأی دادگاه منطقه‌ای مونیخ از نظر قانونی الزام‌آور نیست و همچنان قابل تجدید نظر است ولی در آن تصریح شده پرداخت ۲۲۷ میلیون یورو (۲۴۰ میلیون دلاری) توسط شرکت IP Bridge ژاپن، شاکی این پرونده برای "اجرای موقت" آن مورد نیاز است.

این حکم منعکس کننده تنش فزاینده بین شرکت‌های فناوری است که از خودروسازان می‌خواهند برای فناوری‌های مورد استفاده در سیستم‌های ناوبری، ارتباطات وسیله نقلیه و خودروهای خودران ساخت خود، حق امتیاز پرداخت کنند.

فورد در واکنش به این موضوع گفت: "دلیل طرح این پرونده قضائی، استفاده از فناوری مخابراتی نسل چهارم ال تی ای است. از آنجایی که ما هنوز نظر کتبی دادگاه را دریافت نکرده ایم، فعلاً نمی‌خواهیم در این مورد اظهار نظر کنیم."

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی