بررسی قیمت سکه در سه هفته اخیر

نوسان سکه در مرز دو کانال/افزایش چشمگیر حباب سکه

کدخبر: 499408
اقتصادنیوز : بررسی روند قیمت سکه امامی از اواخر اردیبهشت 1401 تا اواسط خرداد ماه سال جاری حکایت از پیشروی آن دارد .

به گزارش اقتصادنیوز ، بررسی روند قیمت سکه امامی از اواخر اردیبهشت 1401 تا اواسط خرداد ماه سال جاری حکایت از پیشروی آن دارد .

عبور قیمت سکه از مرز مقاومتی 

سکه در 28 اردیبهشت ماه بر روی آخرین پله کانال 13 میلیون تومان قرار داشت و در محدوده 13 میلیون و 940 هزار تومان به فروش رسید اما در روز 31 اردیبهشت به بالای محدوده مقاومتی 14 میلیون و 200 هزار تومان رسید. 

قیمت سکه بیش از 500 هزار تومان گران شد 

با عبور سکه از مرز مقاومتی یاد شده انتظارات صعودی در بین سکه بازان برای رسیدن فلز زرد رنگ به محدوده مقاومتی 14 میلیون و 500 هزار تومان تقویت شد.

قیمت سکه در اولین روز خرداد محدوده یاد شده را لمس کرد  اما در نهایت با 14 میلیون و 445 هزار تومان به کار خود پایان داد. قیمت سکه از 28 اردیبهشت تا اول خرداد بیش از 500 هزار تومان افزایش را تجربه کرد. 

سیگنال منفی برجام به بازار سکه

سکه بازان از اول خرداد تا روز پنجم ماه جاری در تلاش برای تثبیت سکه در محدود   14 میلیون و 500 هزار تومان بودند . در پنجمین روز خرداد ماه سیگنال های منفی برجامی باعث  رشد ارزش دلار شد و به تبع آن قیمت سکه هم  150 هزار تومان بر ارزش خود افزود و با 14 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد . 

سقف مقاومت سکه شکست

روز هفتم خرداد ماه معامله گران بازار سکه  همزمان با افزایش قیمت دلار به سمت شکستن سقف مقاومتی کانال 14 میلیون تومان حرکت کردند و در نهایت در هشتمین روز سقف 14 میلیون و 800 هزار تومان شکست و سکه به قیمت 14 میلیون و 860 هزار تومان معامله شد. این قیمت نسبت به اولین روز خرداد تقریبا 415 هزار تومان رشد را نشان می دهد. 

 زمزمه های درباره رسیدن سکه به کانال 15 میلیون تومان

با شکست سقف مقاومتی زمزمه های درباره رسیدن سکه به کانال 15 میلیون تومان در بین معامله گران شکل گرفت .  مدت زیادی طول نکشید که سکه به کانال یاد شده نفوذ کرد.  در نیمه معاملات نقدی روز دهم خرداد  قیمت سکه تا 15 میلیون و 85 هزار تومان پیشروی کرد. قیمت یاد شده نسبب به اولین روز خرداد ماه 640 هزار تومان افزایش را نشان می دهد. آخرین باری که سکه در کانال ۱۵ میلیون تومان معامله شده بود  به تاریخ یکم آبان ماه ۱۳۹۹ بر می گشت. 

الاکلنگ در بازار سکه

در روز های دهم تا دوازدهم خرداد فلز زرد  بر روی الاکلنگ قرار گرفت و بین دو کانال 14 و 15 میلیون تومان بالا و پایین شد. سکه بازان در روزهای یاد شده نسبت به صعود اسکناس آمریکایی بیشتر از قبل خوشبین بودند و کمتر درموقعیت فروش سکه قرار گرفتند. 

حباب قابل توجه در بازار سکه

 نکته مهم بازار سکه از ابتدای خرداد تا زمان نوشتن این گزارش حباب چشمگیر قیمت سکه بود. حباب سکه در روزهای یاد شده بالای 5 درصد بود و حتی در بعضی از روزها به بالای 10  هم رسید اما رشد دلار باعث شده بود که ریسک پذیری در بین معامله گران  افزایش پیدا کند. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی