گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

قیمت دلار رنج شد / حباب سکه بالا رفت

کدخبر: 503555
اقتصادنیوز: بازار امروز چهارشنبه اول تیر 1401 شاهد رنج شدن قیمت دلار بود. حباب سکه هم امروز بزرگتر شد و به محدوده 14 درصد رسید.

 به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازار امروز چهارشنبه اول تیر 1401 شاهد رنج شدن قیمت دلار بود. هفت روز است که قیمت اسکناس آمریکایی از یک محدوده خاص خارج نشده است .

امروز در  بازار سلیمانیه و هرات هم نرخ اسکناس آمریکایی افزایشی بود.

رشد اندک دلار در بازار رسمی 

در بازار رسمی  هم قیمت دلار  رشد اندکی را ثبت کرد.  قیمت دلار در صرافی ملی صبح امروز در محدوده 27 هزارو 695 تومان به فروش رسید. اسکناس آمریکایی  ظهر امروز به قیمت 27 هزارو 693 تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با روز سه شنبه 20 تومان نوسان رو به بالا را نشان می دهد . در بازار متشکل ارزی هم امروز قیمت دلار نزدیک به 60 تومان از دیروز بالاتر بود و در محدوده 27 هزار و 558 تومان معامله شد. 

نرخ توافقی دلار در بازار 

«کامران سلطانی زاده» رئیس کانون صرافان امروز  در گفتگو با تسنیم گفت ، در بازار متشکل و رسمی ارز،‌بر اساس توافق بین فروشنده و خریدار هر دلار از ۲۹ هزار و ۳۰۰ تا ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

حباب سکه بزرگتر شد 

بازار جهانی طلا امروز هم مانند روزهای گذشته نزولی بود. قیمت اونس طلا عصر امروز نزدیک به 6 دلار پایین تر از روز قبل معامله شد . این فلز گران بها در محدوده 1829 دلار نرخ گذاری شد. 

در بازار داخلی ایران هم  عصر امروز در مقایسه با روز قبل قیمت طلا 18 عیار تقریبا 3 هزار و 700تومان کاهش پیدا کرده بود. قیمت طلا امروز 1 میلیون و 444 هزار و 100 تومان بود. 

قیمت سکه هم امروز  با رشد قیمت دلار پیشروی کرد. فلز زرد نگ داخلی امروز بیش از 200 هزار تومان گران شد و به سمت محدوده 15 میلیون و 800 هزار تومان خیز برداشت.سکه امروز در محدوده 15 میلیون و 750 هزار تومان معامله شد. با قیمت مذکور فاصله ارزش ذاتی سکه و قیمت نقدی آن در یک قدمی 2 میلیون تومان است. حباب سکه هم امروز بزرگتر شد و به محدوده 14 درصد رسید. به باور فعالان بازار یکی از عواملی که می تواند از حباب سکه را کاهش دهد قیمت اونس طلاست. قیمت طلای جهانی هم در روزهای اخیر در حال عقب نشینی بوده است. 

تیتر یک
  • تهرانی‌های به حقشان می‌رسند؟

    اقتصادنیوز:​پرونده رساتجارت پس از ۱۵ماه از ثبت شکایت از سوی شهرداری تهران در محاکم قضایی بایگانی شد.

از دست ندهید
فلای تودی