سکه در سراشیبی!

نوسان محدود در بازار دلار/تیر بازارساز به سنگ خورد؟

کدخبر: 503720
اقتصادنیوز : قیمت دلار امروز دوم تیرماه 1401 در بازار آزاد و رسمی نوسان محدودی را ثبت کرد، عده ای از فعالان بازار ارز معتقدند تا زمانی که سطح انتظارات در کنار نرخ ارز کنترل نشود احتمال به سنگ خوردن تیر بازارساز وجود دارد .

به گزارش اقتصادنیوز , قیمت دلار امروز پنجشنبه 2 تیر ماه  در بازار سلیمانیه بالاتر از دلار تهران قرار گرفت. نرخ دلار آمریکا در تهران امروز نوسان محدودی را تجربه کرد و اندکی پایین تر از دیروز معامله شد. 

تیر بازار ساز به سنگ خورد؟ 

بازار ساز از هفته های قبل به دنبال کاهش قیمت دلار بوده است وسیاست های جدیدی را برای کنترل نرخ ارز وضع کرده است. برخی از تحلیلگران معتقدند که بازار ساز تنها به وسیله تزریق ارز به بازار نمی تواند نرخ دلار را کاهش دهد چرا که سطح انتظارات به علت اخبار منفی همچنان بالاست. از طرفی هم اقدامات عملیاتی بازار ساز با وجود اینکه اقداماتی درستی است مخصوصا در توافقی شدن نرخ  بازار ارز ولی در میان مدت نیاز به حمایت انتظارات دارد .  معامله گران معتقدند که اخبار منفی سد راه کاهش نرخ دلار شده است . به عنوان مثال روز گذشته مرکز آمار کشور نرخ تورم نقطه به نقطه را در پایان خرداد ماه رقم ۵/ ۵۲ درصد اعلام کرد. به عقیده بسیاری از تحلیلگران بازار ارز با توجه به افزایش قابل توجه نرخ تورم، تعدیل نرخ دلار آنچنان دور از ذهن نبوده و این ارز در راستای همراهی با نرخ تورم پتانسیل افزایش قیمت‌های بیشتر را نیز دارد. بنابراین عده ای از فعالان بازار ارز معتقدند تا زمانی که سطح انتظارات در کنار نرخ ارز کنترل نشود احتمال به سنگ خوردن تیر بازارساز وجود  دارد . 


در اکو ایران ببینید؛ 

نوسان محدود در بازار دلار 

در بازار رسمی هم قیمت دلار افت و خیز چشمگیری را ثبت نکرد. نرخ دلارصرافی ملی در ابتدای معاملات امروز 27 هزار و 720 تومان بود و در ساعات پایانی کار صرافی ملی به قیمت 27 هزارو 692 تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با عصر دیروز تقریبا ثابت بود. 

قیمت دلار متشکل هم در شروع معاملات امروز 27 هزار و 583 تومان بود . نرخ دلار متشکل قبل از ظهر امروز اندکی پایین تر از قیمت یاد شدخه معامله شد و در زمان نوشتن این گزارش 27هزار و 551 تومان مبادله شد. این قیمت نسبت به روز عصر دیروز اندکی پایین تر بود. 

قیمت سکه در سراشیبی قرار گرفت

قیمت اونس طلا عصر امروز در مقایسه با روز گذشته نزولی بود. قیمت طلا جهانی امروز 1829 دلار معامله شد که نسبت به روز قبل تقریبا 8 دلار پایین رفته بود. 

در بازار داخلی ایران هم عصر امروز قیمت طلا 18 عیار 1 میلیون و 436 هزار و 200 تومان بود که نسبت به روز گذشته 7هزارو 900 تومان پایین تر بود. قیمت سکه هم امروز برخلاف روز گذشته در سراشیبی قرار گرفت. فلز زرد رنگ داخلی عصر امروز تقریبا 102 هزار تومان ارزان تر از چهارشنبه معامله شد  سکه امروز  در محدوده 15 میلیون و 548 هزار تومان به فروش رسید. با قیمت یاد شده حباب سکه در محدوده 12 درصد بدست آمد و ارزش واقعی سکه 13 میلیون و 787 هزار تومان بود. 

 

تیتر یک
  • تحلیلگر بودجه شورای پنجم مطرح کرد:

    اقتصادنیوز: هنوز سه ماه از حضور علیرضا زاکانی در برنامه تلویزیونی خط اول نمی گذرد، برنامه ای که علیرضا زاکانی در آن…

از دست ندهید
فلای تودی