پیش بینی مؤسسه جی‌پی مورگان درباره نفت ۳۸۰ دلاری

کدخبر: 505855
اقتصادنیوز: تحلیلگران جی پی مورگان می‌گویند که با توجه به موقعیت مالی قوی مسکو، روسیه می‌تواند تولید روزانه نفت خام خود را ۵ میلیون بشکه کاهش دهد بدون اینکه به اقتصادش آسیب زیادی وارد کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر تحلیلگران مؤسسه جی‌پی مورگان اعلام کرد اگر تحریم‌های آمریکا و اروپا علیه روسیه ادامه یابد و این کشور را مجبور به کاهش تولید نفت خام کند، قیمت جهانی نفت ممکن است به ۳۸۰ دلار در هر بشکه برسد.

تحلیلگران جی پی مورگان می‌گویند که با توجه به موقعیت مالی قوی مسکو، روسیه می‌تواند تولید روزانه نفت خام خود را ۵ میلیون بشکه کاهش دهد بدون اینکه به اقتصادش آسیب زیادی وارد کند.

تحلیلگران نوشتند که کاهش عرضه روزانه ۳ میلیون بشکه‌ای نفت، قیمت نفت معیار لندن را به ۱۹۰ دلار خواهد رساند، در حالی که بدترین سناریوی ۵ میلیونی می‌تواند به معنای ۳۸۰ دلار برای نفت خام باشد.

تحلیلگران افزودند: «بدیهی‌ترین و محتمل‌ترین خطر با محدودیت قیمت این است که روسیه ممکن است تصمیم بگیرد تولید خود را صادر نکند و در عوض با کاهش صادرات مقابله به مثل کند».

تحلیلگران می‌گویند این احتمال وجود دارد که دولت بتواند با کاهش تولید به عنوان راهی برای آسیب رساندن به غرب مقابله به مثل کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی