در یادداشت راب ساببارامن و سی یینگ تو مطرح شد

پیش‌بینی ناامیدکننده درباره رونق ابراقتصادهادر 2023

کدخبر: 506595
اقتصادنیوز: راب ساببارامن و سی یینگ تو در یادداشتی تحقیقاتی اعلام کردند که این کارگزاری انتظار دارد، منطقه یورو، بریتانیا، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و کانادا به همراه ایالات‌متحده وارد رکود شوند.

به گزارش اقتصادنیوز  به گفته آنان، بانک‌های مرکزی که به دنبال بازگرداندن اعتبار کنترل تورم خود هستند احتمالا با سیاست‌های سخت‌گیرانه، دچار اشتباه فاحشی می‌شوند، این اشتباهات می‌تواند موجب تداوم رکود در 2023 شود.

راب ساببارامن و سی یینگ تو تاکید کردند: علائم فزاینده مبنی بر ورود اقتصاد جهانی به کندی رشد همزمان، به این معنی که کشورها دیگر نمی‌توانند برای رشد به بازگشت صادرات متکی باشند ما را بر آن داشت تا رکودهای متعدد را پیش‌بینی کنیم. در این یادداشت آمده است که احتمالا نرخ تورم بالا ادامه خواهد داشت زیرا فشار قیمت‌ها فراتر از کالاها به اقلام خدماتی، اجاره‌ها و دستمزدها گسترش یافته است، با این حال باید تاکید کرد که عمق رکود در بین کشورها متفاوت خواهد بود.

اکوایران در ادامه مطلب آورده است: نومورا در ایالات‌متحده، یک رکود کم عمق اما طولانی پنج فصلی را از سه ماهه پایانی سال جاری پیش‌بینی می‌کند. به گفته اقتصاددانان، اگر روسیه به‌طور کامل گاز اروپا را قطع کند، رکود در اروپا می‌تواند بسیار عمیق‌تر شود و رقم رشداقتصادی ایالات‌متحده و منطقه یورو در سال ۲۰۲۳ را به میزان یک درصد کاهش دهد. به گفته آنان، برای اقتصادهای متوسط ازجمله استرالیا، کانادا و کره جنوبی اگر افزایش نرخ بهره باعث رکود مسکن شود، خطر رکودهای عمیق‌تر از پیش‌بینی‌های کنونی وجود دارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید