حقوق هر بازنشسته‌ در سال 1401 چقدر زیاد می‌شود؟

کدخبر: 507761
در ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی آمده که میزان افزایش حقوق حداقلی‌بگیران نباید از حداقل دستمزد کارگران که در شورای عالی کار مصوب شده، کمتر باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  همشهری آنلاین، سال ۱۴۰۱ برای بازنشسته‌ها خوشایند نبود؛ وزیری که افزایش پایه حقوق کارگری را عملیاتی کرد رفته است و تضاد قوانین، اجازه نداده این افزایش به بازنشسته‌ها برسد. در ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی قید شده است که افزایش حقوق غیرحداقلی‌بگیران باید بر اساس هزینه‌های زندگی تعیین و سپس در هیئت وزیران مصوب شود.

در ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی هم آمده که میزان افزایش حقوق حداقلی‌بگیران نباید از حداقل دستمزد کارگران که در شورای عالی کار مصوب شده، کمتر باشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می‌گوید هیئت دولت در اجرای این قوانین اقتضائاتی داشت و قانون هم این اختیار را به هیئت وزیران داده که ملاحظاتش را درنظر بگیرد.

در نهایت، حقوق‌بگیران زیر ۱۰ میلیون مشمول افزایش ۱۰ درصدی و ۶۵۰ هزار تومان ثابت می‌شوند و حقوق‌بگیران بالای ۱۰، تنها ۱۰ درصد افزایش خواهند داشت.

دریافتی حداقلی بگیران هم ۵۷.۴ درصد افزایش خواهد داشت؛ البته حدود ۹۰۰ هزار بازنشسته «سایر سطوح» محسوب می‌شوند و هنوز تکلیف دریافتی آنها محل بحث است.

تیتر یک
از دست ندهید