بیت کوین به زیر 20 هزار دلار سقوط کرد

ریزش دوباره رمزارزها

کدخبر: 507806
اقتصادنیوز: بازاررمزارزها دوباره قرمز رنگ شد. بیت کوین به زیر 20 هزار دلار رفته و اتریوم هم به کمتر از 1100 دلار رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ امروز ارزهای دیجیتال با فشار فروش مواجه هستند و قیمت آن ها در حال کاهش است. بیت کوین که چهار روز قبل قیمت 22 هزار دلار را هم دیده بود، طی این مدت حدودا 2500 دلار افت کرده و هم اکنون با افت 3.5 درصدی در محدوده 19750 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی بیت کوین هم به منفی نیم درصد رسیده است.

با وجود افتی که بیت کوین داشته، ارزش معاملات آن تغییر چشمگیری نداشته و طی 24 ساعت گذشته 25 میلیارد دلار معامله شده است. معمولا در روزهایی که قیمت افت می کند، از نظر بسیاری از معامله گران قیمت جذاب می شود و به همین دلیل ارزش معاملات بالا می رود. اما این بار چنین اتفاقی رخ نداده است.

اخیرا بلومبرگ یک نظرسنجی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال انجام داده که نتیجه آن کمی نگران کننده است. 60 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی بلومبرگ معتقدند که بیت کوین می تواند تا 10 هزار دلار افت کند. البته 40 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند که بیت کوین سطح 30 هزار دلار را پس می گیرد. فعلا باید منتظر ماند و دید پیش بینی کدام دسته از این افراد محقق می شود.

افت 6 درصدی اتریوم

شتاب افت اتریوم نسبت به بیت کوین بیشتر است و این آلت کوین بیش از 6 درصد کاهش قیمت داشته که هم اکنون در حدود 1060 دلار معامله می شود.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته 11 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز 129 میلیارد دلار است. اتریوم در مقیاس هفتگی کاهش 6 درصدی را نمایش می دهد.

کوانت و پالیگان در خلاف جهت بازار

امروز آلت کوین ها هم وضعیت خوبی ندارند و اکثر آن ها با کاهش قیمت مواجه شده اند. در فهرست 50 ارز برتر بازار تمام آلت کوین ها کاهش قیمت داشته اند به جز کوانت و پالیگان که به ترتیب 7 و 4 درصد رشد کرده اند. کوانت در مقیاس هفتگی هم بهترین عملکرد را در این فهرست داشته که 36 درصد رشد را نمایش می دهد.

اگر از این دو مورد که استثنائات بازار امروز هستند بگذریم، تعداد زیادی از آلت کوین ها افت های نسبتا زیادی داشته اند. Aave با کاهش 11 درصدی بیشترین افت قیمت را در این فهرست داشته و اتم با افت 6 درصدی در رده دوم قرار دارد.

در مقیاس هفتگی هم ایپ کوین با افت 11 درصدی و اتم با افت 9 درصدی بیشترین کاهش قیمت را دارند.

ارزش بازار به 880 میلیارد دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با افت 3.5 درصدی به 880 میلیارد دلار رسیده است. ارزش معاملات هم یک درصد کاهش یافته و 54 میلیارد دلار است.

سهم معاملات دیفای 4 میلیارد دلار و سهم معاملات استیبل کوین ها 49 میلیارد دلار بوده است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی + نمودار

    اقتصادنیوز: دیروز بیت کوین پس از ناکامی در حفظ نقطه قیمتی ۲۵هزار دلار، حدود ۲ درصد کاهش ارزش داشت.

از دست ندهید
فلای تودی