تاکتیک جدید معامله‌گران در بازار ارز

کدخبر: 508619
اقتصادنیوز: اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی شب گذشته در مقطعی روی محدوده ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان مورد خرید و فروش قرار گرفت. این در حالی بود که در بیشتر روزهای هفته گذشته در کانال ۳۱ هزار تومانی معامله شده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین،بررسی قیمت‌ها در بازار آزاد نشان می‌دهد که امروز قیمت دلار در مسیر صعودی در حال حرکت بود.

معامله گران تصور می‌کنند که اقدامات اخیر آمریکا و اسرائیل در منطقه موجب افزایش تنش‌ها بین ایران و غرب شود و از سوی دیگر احتمال چالش جدید در مذاکرات برجام وجود دارد.

بر این اساس، چنین نگاه‌هایی در بازار موجب شده است که خریدهای احتیاطی بسیار بیشتر شود و دلار در معاملات پشت خطی بالای کانال جدید قرار بگیرد.

این در شرایطی است که برخی کانال‌های تلگرامی که قیمت‌های بازار ارز را اعلام می‌کنند از پایان روز پنجشنبه، ۱۶ تیر تا روز چهارشنبه بعد از ظهر نرخ‌دهی نداشتند و پس از آن نیز بسیار محدود بود. اما از روز جمعه بار دیگر اعلام نرخ را آغاز کردند.

امروز هم نرخ‌دهی در این کانال‌ها روند افزایشی دارد و وارد کانال بالاتر شده است. البته برخی منابع نیز معتقدند این کانال‌ها قیمت‌ها را بیشتر از رقم واقعی اعلام می‌کنند.

دلار در انتهای هفته گذشته توانست به کانال ۳۲ هزار تومانی پرتاب شود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی شب گذشته در مقطعی روی محدوده ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان مورد خرید و فروش قرار گرفت. این در حالی بود که در بیشتر روزهای هفته گذشته در کانال ۳۱ هزار تومانی معامله شده بود.

به این ترتیب می توان گفت که کانال شکنی دلار می تواند نشان دهنده تقویت انتظارات افزایشی معامله گران باشد.

تیتر یک
از دست ندهید