ریزش شاخص بورس تهران امروز 26 تیر

کدخبر: 508836
شاخص کل بورس پایتخت امروز یکشنبه 26 تیر ماه با ریزش 11 هزار و 611 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 468 هزار و 439 واحد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  اکوایران، در معاملات روز یکشنبه بیست و ششم تیر ماه، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش 11 هزار و 611 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 468 هزار و 439 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با افت 3 هزار و 206 واحدی در سطح 402 هزار و 370 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 130 واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 620 واحد قرار گرفت.  

خروج سرمایه

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای بیست و سومین روز متوالی منفی شد و 496 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. 

در معاملات روز یکشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 56 میلیارد تومان بود. پس از شپنا، نمادهای دی (بانک دی) و شتران (شرکت پالایش نفت تهران) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

بورس

نمادهای رهبر بازار 

امروز نمادهای «میدکو»، «تاپیکو» و «نوری» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «شیران»، «وساپا» و «خراسان» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «زاگرس» و «کگهر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «خدیزل»، «دتوزیع» و «دماوند» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین است و شستا و شبندر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، ددانا و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

رکود نسبی معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 76 هزار و 326 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 71 هزار و 228 میلیارد تومان بود که 93 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 9 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 767 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل تغییری نکرد و 27 میلیارد تومان بود. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 92 درصد افت کرد و در رقم 16 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد سنیر (شرکت سیمان سفید نیریز) با صف‌ خرید 7 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سنیر، نمادهای تکنو (شرکت تکنو تار) و سکرد (شرکت سیمان کردستان) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غدشت (شرکت دشت مرغاب) تعلق داشت که ارزش آن 7 میلیارد تومان بود. پس از غدشت، نمادهای فلوله، وساخت، غویتا و سدبیر بیشترین صف فروش داشتند. 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس

 
تیتر یک
از دست ندهید